7 maja koncert Katy Carr w Opolu i nie tylko! [wejściówki dla czytelników NGO]

Niezależna Gazeta Obywatelska

imageKaty Carr zaśpiewa w czwartek 7 maja o godz. 13.30 w Filharmonii Opolskiej z okazji 70. Rocznicy zakończenia II wojny światowej. Jest liderką zespołu „Katy Carr and the Aviators”. Ta ambasadorka polskiej historii śpiewa o wydarzeniach i bohaterach z czasu II wojny światowej: żołnierzach Armii Krajowej, polskich pilotach RAF czy powstańcach warszawskich. Artystka zagra utwory ze swojej płyty Paszport, wydanej w 2012 r. Oprócz popularnych polskich piosenek, jak np. O mój rozmarynie czy Dziś do Ciebie przyjść nie mogę, piosenkarka zaprezentuje swoje własne kompozycje. Jest wśród nich utwór Kommander’s Car, inspirowany historią brawurowej ucieczki Kazimierza Piechowskiego, więźnia obozu koncentracyjnego Auschwitz-Birkenau.

Katy Carr zaprezentuje swoją twórczość w naszym regionie po raz pierwszy. Przyjeżdża do nas zainteresowana wojennymi losami żołnierzy przetrzymywanych w niemieckich obozach Lamsdorf (Łambinowice), także dużej liczebnie grupy jeńców brytyjskich, oraz historią Lamsdorf.

Patronat honorowy nad koncertem w Opolu objął Prezydent Miasta Opola, zaś nad koncertem w Łambinowicach Wojewoda Opolski i Marszałek Województwa Opolskiego.

Wstęp bezpłatny (wejściówki do odbioru w kasie Filharmonii na dwie godziny przed koncertem). Jednak aby mieć pewność wzięcia udziału w koncercie mamy przygotowane specjalne podwójne wejściówki dla czytelników NGO. Zainteresowanych odbiorem prosimy o kontakt tel. 606 394 451.

7 maja Katy Carr wystąpi również na południu naszego województwa – w Miejsko-Gminnym Ośrodku Kultury w Kietrzu. Informacje na temat tego występu są dostępne na stronie www.kkietrz.pl.

T

Komentarze są zamknięte