NGO Wałbrzych: zamek w Książu gościł księcia Bolka Hochberga von Pless – wnuka księżnej Daisy

Niezależna Gazeta Obywatelska

Bolka Hochberga von Pless - wnuka księżnej DaisyZ inicjatywy Fundacji Księżnej Daisy von Pless, w piątkowe popołudnie dnia 10 kwietnia, zamek w Książu gościł księcia Bolka Hochberga von Pless – wnuka księżnej Daisy i Hansa Heinricha XV.

Okazją było premierowe wydanie reprintu wyjątkowej publikacji z 1904 roku pt. „Instytucje dla dobra górników Kopalń Książańskich Jego Wysokości, Księcia von Pless w Wałbrzychu na Śląsku”. Spotkanie – choć miało charakter półkonspiracyjny, ze względu na brak szerszej informacji o nim – zgromadziło dość liczne osoby w reprezentacyjnej Sali Maksymiliana na zamku. Był obecny prezydent miasta Wałbrzycha- Roman Szełemej wraz ze świtą urzędników, pani Doris Stempowska, mieszkająca na zamku „od zawsze”, pamiętająca księżną Daisy; byli górnicy z umarłych kopalń wałbrzyskich, dziennikarze, ludzie związani z życiem kulturalnym oraz ci, którzy mieli to szczęście, iż w porę dowiedzieli się o terminie spotkania.

Oprócz prezentacji wydanej broszury, zgromadzeni goście mogli wysłuchać opowieści księcia Bolka o przeszłości rodu i dziejach jego rodziny. Na zakończenie premiery publikacji książę osobiście podpisywał licznie sprzedane egzemplarze.

Tomasz J. Kostyła

Komentarze są zamknięte