Wyjątkowy wyjazd do Katynia i Smoleńska z okazji 20 lecia diecezjalnego Radia Doxa

Niezależna Gazeta Obywatelska

krzyz_smolenski1W ramach dwudziestolecia diecezjalnej rozgłośni zapraszamy na wyjątkowy wyjazd do Katynia i Smoleńska, od 3 do 9 maja 2015 r. Odwiedź z nami miejsca ważne dla historii Polski. Zapraszają biuro podróży Raytan Tour oraz Radio Doxa. Zapisy w sekretariacie radia.

Wyjazd do Katynia przez Białoruś

Termin: 03-09.05.2015

DZIEŃ I OPOLE – LUBLIN- KODEN – BIAŁA PODLASKA

Rano wyjazd i przejazd przez Częstochowę, Białą Podlaskę, Kodeń, Terespol. Po drodze krótkie zwiedzanie Lublina. Następnie zwiedzamy Kodeń. Obiadokolacja i nocleg w Białej Podlaskiej.

DZIEŃ II BIAŁA PODLASKA – BRZEŚĆ – BARANOWICZE

Godz. 8.00 – odjazd na trasę Terespol – Brześć – Baranowicze. Przyjazd do Brześcia, spotkanie z przewodnikiem miejscowym, zwiedzanie: bramy Brzeska i Terespolska, resztki ruin Pałacu Białego, cerkiew św. Mikołaja, Kościół Podwyższenia Krzyża Świętego – we wnętrzu kościoła umieszczony jest słynny obraz Matki Boskiej Ocalenia w sukience z pozłacanego srebra – kopia wizerunku z rzymskiej bazyliki Santa Maria Maggiore, cmentarz katolicki. Następnie przejazd do Kosowa Poleskiego: folwark Mereczowszczyzna, w którym urodził się Tadeusz Kościuszko, Pałac Pusłowskich, kościół św. Trójcy i cmentarz katolicki. Kobryń (kościół, grób rodzinny Mickiewiczów). Przyjazd na nocleg i obiadokolację do Baranowicz.

DZIEŃ III BARANOWICZE – NIESWIEŻ– ORSZA

Po śniadaniu krótkie zwiedzanie Baranowicz, a następnie wyjazd na zwiedzanie Nieświeżu: zespół pałacowo-parkowy, dawna rezydencja i ośrodek dóbr Radziwiłłów (jako Rezydencja Radziwiłłów wpisana na listę Światowego Dziedzictwa Kultury UNESCO w 2005 roku); kościół katolicki pw. Bożego Ciała fundacji ks. Mikołaja Krzysztofa Radziwiłła „Sierotki”; Brama Słucka, Ratusz, Dom zw. „Gdańskim”. Przyjazd na obiadokolację i nocleg do Orszy.

DZIEŃ IV ORSZA – KATYŃ – SMOLEŃSK- ORSZA

Śniadanie. Wyjazd do Katynia. Katyń – las katyński zwany uroczyskiem Kozie Góry leży po obu brzegach Dniepru, na dziesięciokilometrowym odcinku od Gniezdowa do wsi Katyń. W końcu lat 20. zlokalizowano tu ośrodek wypoczynkowy NKWD. 4 lub 5 kwietnia 1940 roku dokonano pierwszych rozstrzeliwań jeńców polskich z obozu w Kozielsku. 28 lipca 2000 roku otwarto i poświęcono Polski Cmentarz Wojenny, na którym w sześciu mogiłach zbiorowych i dwu generalskich spoczywa 4412 oficerów WP. Przejazd do Gniezdowa – stacja kolejowa, właśnie na ta stacje przywożono jeńców pociągami i stąd transportowano na miejsce straceń ,dalej przejazd do miejsca katastrofy samolotowej oraz wizyta pod symbolicznym pomnikiem ofiar tragedii 10.04.2010.Przejazd do Smoleńska oraz zwiedzanie: Kreml – Twierdza Smoleńska, soborów Piotra i Pawła (XIIw.) oraz Uspieńskiego, monastyrów Troickiego i Woźniesieńskiego. Obiad. Powrót do Orszy na nocleg.

DZIEŃ V ORSZA – MIŃSK – KUROPATY –MIR- BARANOWICZE
Po śniadaniu wykwaterowanie z hotelu. . Kuropaty – Las Kuropacki, miejsce stracenia wielu Polaków i Białorusinów. Mińsk – kościół pw. św. Szymona i Heleny; ratusz, d. zespół klasztorny bernardynek obecnie sobór prawosławny, dwór Wańkowiczów, dom-miejsce kilkunastoletniego pobytu Stanisława Moniuszki. Mir – zespół zamkowo – parkowy z zamkiem najlepiej zachowanym na Białorusi; w 2000r. wpisanym na listę Światowego Dziedzictwa Kultury UNESCO; zabytkowa zabudowa rynku – kościół pw. św. Mikołaja,, cerkiew, jesziwa, synagoga, Przejazd do Baranowicz .Obiadokolacja, nocleg.

DZIEŃ VI BARANOWICZE –ŚWITEŹ – NOWOGRÓDEK – WASILISZKI – GRODNO
Po śniadaniu wyjazd do Grodna oraz zwiedzanie miejscowości na trasie: Jezioro Świeteź – jezioro opiewane przez Mickiewicza, o owalnym kształcie i czystej wodzie; Nowogródek – zwiedzanie: dworek – Muzeum Adama Mickiewicza, pomnik i Kopiec Mickiewicza, ruiny zamku książąt litewskich na Górze Zamkowej, kościół farny – gdzie odbył się ślub Władysława Jagiełły z Zofią Holszańską a w wiele lat później chrzest Adama Mickiewicza. WASILISZKI – dom rodzinny Czesława Niemena, neogotycki kościół pw. śś. Piotra i Pawła; BOHATYROWICZE – śladami bohaterów „Nad Niemnem” Elizy Orzeszkowej. Przyjazd do GRODNA, obiadokolacja, nocleg. Obiadokolacja w centrum miasta. Przejazd do hotelu, zakwaterowanie, nocleg.

DZIEŃ VII GRODNO – OPOLE

Po śniadaniu zwiedzanie Grodna, Stary i Nowy Zamek, kościół farny, kościół i klasztor Brygidek, dom Elizy Orzeszkowej, cmentarz wojskowy z Krzyżem Katyńskim oraz cmentarza katolickiego z kwaterą żołnierzy poległych w latach 1919-1920 i grobowcem Elizy Orzeszkowej, cerkiew prawosławna św. św. Borysa i Gleba na Kołoży. Czas wolny na zakup pamiątek. .
Wyjazd do Polski ok. 15.00.

Cena wycieczki: 2170 zł

( w tym 320,-zł wiza rosyjska, 90,-zł dwukrotna wiza białoruska, 100- zł kosz biletów wstępu i lokalnych przewodników )

Cena zawiera:

– przejazd autokarem;
– zakwaterowanie: hotele – pokoje 2,3-osobowe z łazienkami;
– wyżywienie: dwa posiłki dziennie (śniadania i obiadokolacje);
– obsługę pilota na całej trasie;
– ubezpieczenie polskie NNW i KL; ubezpieczenie medyczne białoruskie;
– opłaty miejscowe;
– koszty uzyskania wizy białoruskiej wizy grupowej oraz wizy rosyjskiej;
– bilety wstępu do zwiedzanych obiektów;
– obsługę przewodników miejscowych.

T

Komentarze są zamknięte