Jawność życia publicznego w samorządach [pobierz raport]

Niezależna Gazeta Obywatelska

dr Piotr SitniewskiFundacja Centrum Inicjatyw na Rzecz Społeczeństwa w okresie od 1 lutego 2014 r. do 30 kwietnia 2014 r. realizował projekt pod tytułem ,,Jawność obrad rad miejskich i rad powiatów w Polsce”. Celem projektu jest ukazanie w skali ogólnopolskiej najlepszych występujących w Polsce praktyk, odnoszących się do jawności funkcjonowania rad miast i rad powiatów, oraz ich komisji.  W ramach projektu badaniem objęliśmy 619 jednostek samorządu terytorialnego w  Polsce (wszystkie powiaty, oraz wszystkie gminy miejskie). Zbadaliśmy strony BIP,  treści statutów oraz inne występujące w samorządach dobre praktyki.

Zachęcamy do odwiedzenia strony projektu http://www.jawnoscsamorzadu.pl, gdzie znajdziecie Państwo mapę interaktywną, oraz raport z realizacji projektu.

Szczególnie polecamy lekturę raportu w zakresie wyników badania stron BIP (cz. I), oraz występujących dobrych praktyk (cz. II).

dr Piotr Sitniewski

PS:
Projekt realizowany jest przez Fundację Centrum Inicjatyw na Rzecz Społeczeństwa, z siedzibą w Białymstoku w ramach programu Obywatele dla Demokracji, finansowanego z Funduszy EOG, w obszarze ,,Kontrola obywatelska”, w ramach dotacji finansowanej ze środków Mechanizmu Finansowego Europejskiego Obszaru Gospodarczego (tzw. Funduszy EOG), na podstawie umowy zawartej między Fundacją im. Stefana Batorego a Biurem Mechanizmów Finansowych z siedzibą w Brukseli.

 

Komentarze są zamknięte