Zimowa Giełda Piosenki po raz 25-ty

Niezależna Gazeta Obywatelska

Zimowa giełdaZimowa Giełda Piosenki, czyli przegląd zespołów muzycznych z całej Polski, jest to inicjatywa cyklicznie odbywająca się w Opolu. W tym roku przypada jej 25., jubileuszowa rocznica.

Tegoroczna edycja będzie poświęcona twórczości Wojciecha Młynarskiego. Podczas Wielkiego Finału uczestnicy wykonają dwa utwory, w tym jeden z repertuaru tego artysty. Gwiazdą wieczoru będzie Mela Koteluk. Finaliści walczą o laur w postaci Złotego Wiatraka.

„Udział w Zimowej Giełdzie Piosenki był niesamowitą przygodą i dużym przeżyciem. Było to również dla nas sprawdzenie co możemy osiągnąć wspólnymi siłami, zmierzenie się z nowym repertuarem, czyli tekstami Agnieszki Osieckiej.” – mówi Marta Stanikowska, wokalista zespołu Mist, zeszłorocznego zwycięzcy – „Tegorocznym uczestnikom mogłabym doradzić, żeby na nic się nie nastawiać, ale nie rezygnować z własnych marzeń. Sprawdziła się w naszym przypadku naturalność, bycie sobą i zostanie w swoim klimacie.”

W każdy poniedziałek na antenie Radia Sygnały, od 20:00 do 22:00, odbywają się eliminacje, w których bierze udział dziesięć zespołów. Dotychczas do finału, który odbędzie się 12 marca w Studenckim Centrum Kultury, zakwalifikowali się : Grzeczni Chłopcy z Warszawy, Chill-e-motion i Meeow z Krakowa. Podczas audycji każdy może oddać swój głos na jednego z uczestników.

„Zimowa Giełda Piosenki to jeden z najciekawszych przeglądów muzycznych w Polsce. Nie mówię tego tylko jako Przewodniczący Samorządu Studenckiego, ale i jako do niedawna aktywny muzyk”- mówi Maciej Kochański-„Jest to już 25. odsłona tej imprezy i z całą pewnością jest to jedno z najważniejszych studenckich wydarzeń na Opolszczyźnie. ”

W roku 2015 zespoły będą walczyły m.in. o możliwość występu na opolskich juwenaliach,oraz dniach miast Olesna i Praszki.

„Jako jeden z organizatorów myślę, że jest to wyjątkowy przegląd, ponieważ prezentuje twórczość młodych artystów z całej Polski. Podczas Wielkiego Finału zmierzą się oni z dorobkiem muzycznym gwiazdy tegorocznej Zimowej Giełdy Piosenki”- mówi Szymon Wolf, Referent do Spraw Kultury.

T

Komentarze są zamknięte