Pieniądze na sport w Opolu podzielone

Autor Obywatelski

10915097_838785132851489_5878449611317201778_oArkadiusz Wiśniewski i Janusz Kowalski zorganizowali dziś konferencje prasowa, na której przedstawili podział miejskich funduszy na sport w 2015 roku. Zgodnie z przypuszczeniami najwięcej pieniędzy otrzymają największe opolskie kluby sportowe.

Gwardia otrzyma 650 tys. zł, 100 tys. zł mniej Odra, natomiast Orlik 500 tys. zł. Dodatkowo dla wszystkich trzech klubów przewidziano dotacje po 40 tys. zł na szkolenie sekcji młodzieżowych. Jeśli chodzi o piłkę siatkową dotacje otrzyma kobieca drużyna siatkarska SMS LO II Opole – 92 tys. zł oraz męska AZS Politechnika Opolska – 65 tys. zł.

Ze sportów indywidualnych najwięcej otrzymają Budowlani Opole i sekcja lekkoatletyczna AZS Politechnika Opolska. Jest to kolejno 170 tys. zł i 160 tys. zł. Jeśli chodzi o sporty walki dotacje wahają się tu miedzy 60 a 20 tys. zł Otrzymają je TS Gwardia Judo, KS Judo AZS, Opolski Klub Taekwondo oraz Opolski Klub Karate Kiokushin. Dotacje dostana również pływacy ze Zrywu Opole, będzie to 40 tys. zł.

Warto dodać, ze pieniądze w tym roku znajdą się również łącznie dla 37 klubów, które prowadzą szkolenia sekcji młodzieżowych. Poza wspomnianymi wyżej Gwardią, Odrą oraz Orlikiem dotowane będą również min. Rodło Opole i strzelecki klub sportowy LOK Opole.

W ramach wydatków na sport dotacje uzyska również 26 imprez sportowych i rekreacyjnych w tym m.in.: XI Gala Żużla na Lodzie.

W tym roku ani grosza nie dostanie Kolejarz, co jak tłumaczył Janusz Kowalski jest spowodowane słabym poziomem sportowym oraz kiepską kondycją finansową klubu. Zapewnił jednak, że żużlowy klub z Opola może liczyć na pomoc miasta. Obecny również na konferencji Grzegorz Sawicki – członek Zarządu Województwa Opolskiego- nie był specjalnie zdziwiony tą decyzją. To, że Kolejarz nie dostał środków nie jest dla mnie zaskoczeniem-powiedział. Sawicki, mówił również, że to nie oznacza końca żużla w Opolu i wierzy, że jest możliwe zbudowanie silnego klubu, który będzie nawiązywał do tradycji opolskiego ”czarnego sportu”.

Poza pulą na sport znalazły się V Maraton Opolski oraz 46. Rajd Festiwalowy. Zamiast tego zostaną one ujęte w budżecie miasta na 2015 r.

Janusz Kowalski mówił ze celem jest zbudowanie ”strategicznego partnerstwa” z klubami sportowymi tak, by obejmowało ono również politykę regionalną Opolszczyzny. Chcemy wydawać pieniądze jak najbardziej efektywnie – powiedział. Sukcesy wynikają z siły zespołu – dodał Wiśniewski.

red

Komentarze są zamknięte