Polenezem przpomniano o Szlachetnej Paczce

Niezależna Gazeta Obywatelska

Polonez szlachetna paczkaDo finału SZLACHETNEJ PACZKI pozostało sto dni, dlatego wszyscy zaangażowani w projekt – wolontariusze, darczyńcy, celebryci łączą się i wzorem maturzystów tańczą Poloneza. Tym samym rozpoczynają przygotowania do ważnego egzaminu dojrzałości społeczeństwa.


Wydarzenie w Opolu odbyło się 4. września o godz. 16 Placu Wolności oraz w 15 pozostałych miastach wojewódzkich. W studniówkową atmosferę Opolan wprowadził konferansjer Adam Niewalda z Krapkowic, natomiast nad nagłośnieniem czuwała firma RAGTIME z Opola. Serdeczne podziękowania kierujemy również w stronę Filharmonii Opolskiej, Odry Opole, Marty Bednarskiej – fotografa, Michała Banasia – operatora oraz wszystkich osób dzięki, którym dzisiejszy event mógł się odbyć.
Studniówka jest momentem symbolicznym w projekcie – za sto dni podczas Finału Paczki Polacy zostaną poddani próbie dobroczynności i otwartości na drugiego człowieka.

Zdaj egzamin
imageFinał projektu SZLACHETNA PACZKA odbędzie się w tym roku 13 i 14 grudnia. W te dni wolontariusze odwiedzą potrzebujących i zawiozą im paczki z pomocą materialną.
Aby rodziny otrzymały impuls do zmiany swojego życia, nie wystarczą dobre chęci. Potrzebni są wolontariusze, czyli SuperW, a tych ma być w Polsce ponad 10 000. Wolontariusz Paczki odnajduje rodziny w potrzebie oraz podejmuje decyzję o włączeniu jej do projektu. Wchodzi tam, gdzie inni są obojętni albo boją się wejść. Dla wielu rodzin już sama wizyta wolontariusza jest pomocą i pokazuje, że nie są sami.
– Wolontariat w Paczce jest powołaniem do służby dla innych ludzi, do przekraczania siebie dla innych, żeby zmienić świat – mówi ksiądz Jacek WIOSNA Stryczek.

Zrekrutuj się do służby

Tak jak dla maturzystów studniówka jest ostatnim dzwonkiem, żeby zabrać się do nauki, tak projekt SZLACHETNA PACZKA po czwartkowym happeningu wchodzi w decydującą fazę.

Według raportu na temat aktywności społecznej i wolontariatu w Polsce przeprowadzonego w 2013 roku przez Stowarzyszenie Klon/Jawor ponad połowa Polaków uważa, że wolontariat jest trudny i męczący, stąd przekonanie, że to tylko dla wyjątkowych ludzi. Dla 70% wolontariuszy udział w Paczce był jednym z najważniejszych wydarzeń w życiu!
Już teraz można zgłosić się na stronie www.superw.pl, wziąć udział w rekrutacji i zostać wolontariuszem Paczki. W województwie opolskim poszukujemy 305 wolontariuszy, dzięki którym będziemy mogli pomóc ponad 600 rodzinom.
*
Tylko w 2013 roku SZLACHETNA PACZKA dotarła do 17 684 rodzin w potrzebie – osób starszych, samotnych, rodzin dotkniętych chorobą lub niepełnosprawnością, samotnych rodziców i rodzin wielodzietnych. W XIII edycji Paczka zjednoczyła ponad pół miliona osób – potrzebujących, wolontariuszy, darczyńców przygotowujących pomoc i dobroczyńców finansujących organizację projektu, a to już ponad półtora proc. Polaków!

Komentarze są zamknięte