Remont ul. Ozimskiej w Opolu rozpoczęty

Autor Obywatelski1

PL_Opole_OzimskaPrzez następne dwa tygodnie trwać będą prace remontowe na ul. Ozimskiej, które rozpoczęły się dziś rano.
Jak wiadomo wszystkim kierowcom, jazda po nawierzchni na ul. Ozimskiej była jedną z najmniej przyjemnych w Opolu ponieważ jej stan pozostawiał wiele do życzenia.

Wiemy że prace na tym odcinku drogi od jakiegoś czasu prowadzili pracownicy wodociągów i gazowni chcący położyć rury w drodze przed pojawieniem się nowej nawierzchni.
Jest to rzadko spotykany w Opolu objaw gospodarności i rozsądku, którego niestety zabrakło podczas budowy nowego wiaduktu nad obwodnicą Opola.

Co prawda postawiony niedawno, jednak już wymaga remontów, okazało się że ronda na drodze są zbyt duże a droga za wąska, przez co utrudniają ruch samochodom ciężarowym i autobusom.

Wykonawca prowadzący remont ul. Ozimskiej dostał również pozwolenie na prace między 21 a 5 rano. Dotychczasowe próby prowadzenia prac w godzinach nocnych bardzo uprzykrzały życie mieszkańcom okolicznych kamienic, niemogący zmrużyć oczu. Ciekawe jak ten pomysł przypadnie do gustu mieszkańcom ul. Ozimskiej którzy muszą radzić sobie z hałasem dochodzącym z drogi w ciągu dnia a teraz i w nocy.

Takie rozwiązanie pomoże znacząco skrócić prace remontowe dzięki czemu mają potrwać wspomniane wcześniej 2 tygodnie, co jednak zdaje się być terminem nieosiągalnym, patrząc na dotychczas prowadzone remonty i dotrzymywanie terminów.

G.K

  1. Irena
    | ID: 78addea7 | #1

    Remont drogi wskazany.Utrudnienia trzeba znosić.Wybory samorzadowe tuz.tuż .pokażą co potrafia.

Komentarze są zamknięte