Opolski PiS poprze Ociepę?

Autor Obywatelski20

Sławomir Kłosowski/regiopediaOciepa MarcinPolityczną informacją dnia w Opolu jest dziś wiadomość o możliwym poparciu Marcina Ociepy kandydata Razem dla Opola na prezydenta miasta przez Prawo i Sprawiedliwość. Partia ta od lat jest w twardej opozycji do Prezydenta Zembaczyńskiego i rządzącej Platformy Obywatelskiej, której koalicjantem  od 4 lat jest właśnie Marcin Ociepa i jego stowarzyszenie.

Zapowiadane poparcie Ociepy przez Prawo i Sprawiedliwość to efekt podpisanego w sobotę porozumienia między trzema prawicowymi partiami: PiS, Solidarną Polską i Polską Razem. W dokumencie podpisanym przez liderów tych ugrupowań czytamy:

„Strony Porozumienia zobowiązują się, że w nadchodzących wyborach samorządowych, które zostaną zarządzone na dzień 16 listopada 2014 roku oraz w wyborach parlamentarnych przypadających w 2015 roku wystawią swoich kandydatów z listy Prawa i Sprawiedliwości. Strony zobowiązują się również do popierania wspólnego kandydata na Prezydenta RP w 2015 r.”

Tymczasem w Opolu kandydatem na prezydenta miasta ma być polityk Polski Razem, któremu PiS ma udzielić poparcia Potwierdził to dziś, podobnie jak możliwość wycofania własnego kandydata na prezydenta szef PiS na Opolszczyźnie – poseł Sławomir Kłosowski.

Z kolei Marcin Ociepa zapowiedział publicznie, że wystartuje na prezydenta Opola jako kandydat Razem dla Opola z ewentualnym poparciem innych ugrupowań, potwierdził też wystawienie przez swoje ugrupowanie samodzielnych list do rady miasta.

W wyniku warszawskich ustaleń w mieście tworzy się dość niecodzienna sytuacja – największa partia opozycyjna – Prawo i Sprawiedliwość nie wystawi swojego kandydata na prezydenta miasta, udzielając poparcia osobie, która od 4 lat razem ze swoim stowarzyszeniem współtworzy koalicję w radzie miasta i firmujące działania prezydenta z Platformy Obywatelskiej. Co więcej nie można wykluczyć, że PiS nie wystawi własnych list do rady miasta, umieszczając swoich ludzi na listach Razem dla Opola – koalicyjnego klubu PO.

Wystawienie list do rady miasta bez kandydata na prezydenta przez największą partię opozycyjną, a nie jakiś osiedlowy komitet byłoby chyba ewenementem w skali kraju.

A Marcin Ociepa, którego wynik wyborczy w kontekście tego, że nie będzie już jak 4 lata temu jedynym komitetem obywatelskim (i tak raczej tylko z nazwy, skoro jego lider jest szefem Polski Razem w regionie) wydawał się trudny do powtórzenia – w 2010 roku Razem dla Opola wprowadziło 3 radnych do rady miasta – zyska nagle wsparcie PiS.

Wygląda więc na to, że po nadchodzących wyborach samorządowych w mieście nie będzie już opozycji, bo trudno za taką uznać SLD wstrzymujące się od głosu w głosowaniach nad absolutorium dla Prezydenta Miasta.

red

 1. Anonim
  | ID: da27916d | #1

  Współczuję Kłosowskiemu z dwóch powodów. Po pierwsze, że musi lawirować, by nie powiedzieć, że nie wspiera tej żałosnej kandydatury zwykłego politycznego hochsztaplera i hipokryty, tworzącego rozmaite fikcje na użytek własnej kariery (a zatem i karierowicza-pieczeniarza) o niejasnych koneksjach(np. poparcie udzielane mu przez komunistę Nicieję). Wszystkie wypowiedzi Kłosowskiego w tej materii są aż nader czytelne. Współczuję mu również z powodu nielojalności własnych zwierzchników. Tego rodzaju decyzje personalne, to po prostu skandal i policzek nie tylko dla Kłosowskiego, ale dla mieszkańców Opola, dla uczciwych zasad, dla przyzwoitości i dla intelektu również!!!

 2. Rafał
  | ID: 882bab65 | #2

  Kłosowski przestraszył się Porowskiej. Ja na Ociepę nie zagłosuję pamiętam jak pluł na PiS. Kłosowski jest za cienki na lidera PiS w Opolu. Jarek już dawno go powinien wymienić na jakiegoś bardziej ostrego zawodnika nie taką mameję. Jeżeli kandydatem PiS na prezydenta Opola będzie Ociepa to tym razem nie macie mojego głosu może zagłosuję na tego wieprzka z SLD Głosowałbym na SLD ale za dużo w niej PZPRowskich bandytów

 3. Leon
  | ID: a567ef53 | #3

  Po wielokroć lepszym kandydatem „koalicyjnego” PiS jest Poseł Patryk Jaki. To człowiek z tzw. haryzmą polityczną. Przypomnę, że Solidarna Polska jest także w tym porozumieniu (12 posłów) a Polska Razem (2 posłów). Widać proporcje. Więc Panie Kłosowski… proszę zmienić zdanie i nie ośmieszać POROZUMIENIA.

 4. Eleonora
  | ID: 47e72ed9 | #4

  Tzw charyzma polityczna pana Jakiego, wygląda tak:

  Klub PiS złożył w sejmie projekt uchwały, w którym obarcza prezydenta Rosji Władimira Putina odpowiedzialnością za „zamach na cywilny samolot”, czyli zestrzelenie samolotu malezyjskich linii lotniczych.
  „Dotychczasowe ustalenia wskazują, że odpowiedzialność za tę zbrodnię, do której doszło w czasie trwającej od kilku miesięcy agresji zbrojnej przeciwko Ukrainie, ponosi prezydent Rosji Władimir Putin” – czytamy w projekcie uchwały

  Posłowie PO odpowiadają:

  Choć możemy w tej sprawie mieć bardzo poważne podejrzenia dotyczące odpowiedzialności Rosji, to przed potwierdzeniem ich przez międzynarodową komisję śledczą niewłaściwe byłoby przesądzanie tej sprawy w formie aktu parlamentu – argumentował Tyszkiewicz.

  PSL ustami Żelichowskiego

  Musimy działać w układzie europejskim. Jeżeli będziemy machali szabelką, to się skończy dla nas fatalnie. Ślubowałem działać dla dobra kraju, a nie dla igrzysk politycznych Prawa i Sprawiedliwości, nie popieram takiego pomysłu – zaznaczył Żelichowski.

  Czas na wypowiedź Jakiego:

  Z kolei rzecznik Sprawiedliwej Polski Patryk Jaki powiedział, że będzie namawiał swój klub do poparcia uchwały. – Czeka nas rozmowa w klubie, ale w mojej ocenie Sprawiedliwa Polska będzie popierała te uchwałę. Będę do tego gorąco namawiał kolegów. Można udawać, że nie wiemy co się wydarzyło na Ukrainie, ale sprawa jest chyba jasna – zaznaczył Jaki.

  Jeżeli ktoś pragnie wypowiedzieć wojnę sąsiadom niech głosuje na ćwierćinteligentów, typu Jaki i spółka!

  Panie Jaki, panu kible w Sejmie sprzątać, a nie za poważną politykę się brać!

  Amerykanie, Niemcy, Francja nabierają dystansu i nie wskazują, jeszcze przed otwarciem tzw Czarnych skrzynek, na winowajcę
  Tylko ” głupie Polaczki” zasiadający w Sejmie wrzeszczą w wniebogłosy….

  ktoś, kto jeszcze błędnie rozszyfrowuje skrót PIS
  ( jako prawo i sprawiedliwość)
  Powinien właściwie rozpoznać ten skrót
  PIS- Partia Interesu Syjonistów

  amen

 5. J-y
  | ID: ee2f763d | #5

  @Eleonora

  Eleonora znowu znowu nie potrafiła się powstrzymać od pisania głupot. To może być syndrom uzależnienia od internetu. Zalecałbym wizytę u dobrego specjalisty i to szybko.

 6. Eleonora
  | ID: 47e72ed9 | #6

  @J-y

  To może przejdziemy się razem???

 7. J-y
  | ID: ee2f763d | #7

  @Eleonora

  Niestety nie jest pani w moim typie. Dostała pani kosza!

 8. Anonim
  | ID: da27916d | #8

  Ja rozumiem, że Eleonora chciałaby na prezydenta miasta kandydatury kogoś z 10 Dywizji Sudeckiej im. Armii Czerwonej, a najlepiej kogoś z samej Armii Czerwonej. Mogłaby wtedy zostać babcią klozetową w Urzędzie Miasta Opola.

 9. Irena
  | ID: 393bd66d | #9

  @J-y. Oj ,oj, nieładnie tak w weekend Madrej Kobiecie odmawiac.pozdrawiam

 10. J-y
  | ID: cf96bf77 | #10

  @Irena

  Ani mądra ani ładna. Nie mój typ.

 11. Eleonora
  | ID: fc68a9fd | #11

  @J-y

  @Anonim

  Rozumiem, że rozmawiam z byłym ” opozycjonistą” z jednego pierdziaczego stowarzyszenia:))
  proszę pana ależ złość urodzie szkodzi!
  A panowie tak pięknie wyglądają kiedy sterczą pod urzędami i wrzeszczą
  ” Precz z Putinem”!

  ależ wy jesteście tępi… łomatko….

 12. J-y
  | ID: cf96bf77 | #12

  Eleonora :
  @J-y
  @Anonim

  proszę pana ależ złość urodzie szkodzi!

  Pani już nic nie może zaszkodzić:)))))

 13. stop głupocie
  | ID: cafb0113 | #13

  j-y poziom dyskusji z tobą to rynsztok, przecież ty nie odpowiadasz, nie dyskutujesz na argumenty,a jeśli już argumenty to takie, które nic nie wnoszą do dyskusji a mają poniżyć innych, tzn. dowalić komuś, komu nie dorastasz w dyskusji na argumenty do pięt, być może nie masz argumentów a chcesz pokazać, że jesteś górą czy o zgrozo ze jesteś mądrzejszy i masz coś do powiedzenia, ale nie masz, na prawdę, ja to widzę i pewnie wielu, ale być są tacy co to lubią, nie będę ich oceniał bo chyba z tego co napisałem wiesz jak ich oceniam

 14. Anonim
  | ID: da27916d | #14

  Eleonora bardzo źle rozumie słowo pisane. Nie rozmawia się z sowieckimi agentami. Irenie radzę więcej uwagi poświęcić poziomowi wypowiedzi tej agentki sowieckiej wojskówki z Opola.

 15. Irena
  | ID: be6dc288 | #15

  @Anonim.witaj,tylko dobre rady toleruje,a Twoja rada jest zla, zycze Ci milej niedzieli.

 16. Anonim
  | ID: da27916d | #16

  Przykro mi Ireno, ze nie odróżniasz dobra od zła!

 17. Anonim
  | ID: da27916d | #17

  A tak generalnie – wróćmy do tematu. Chodzi przecież o politycznego hochsztaplera i hipokrytę wrzuconego PiS-owi przez kompletnie zbyteczna i egzotyczna koalicję w postaci kandydata na prezydenta Opola. Nieszczęsne nasze miasto!

 18. Eleonora
  | ID: e56294dd | #18

  Zastanawiam się
  – czyimi agentami okażecie się wy panowie Anonimy?

  Już teraz widać, że popieracie niegodziwe środowiska…
  Nie wiem komu mają służyć wiernopoddańcze akty skierowane do PISu?
  Przed wyborami napisaliście państwo:

  „Nie wszystko jest rozpoznane i najpewniej jest lepiej, niźli się obawiamy.
  Patrioci muszą rządzić, aby Polskę uratować. Z usunięciem obecnego rządu dłużej już zwlekać nie można, bo nam Platforma Obywatelska do końca państwo zdemontuje”

  Faktycznie, nie obawiajcie się!
  O ile PO państwo zdemontuje, to wprzódy PIS wepchnie je w kolejną wojnę
  Widać komu służy tzw opozycja
  Ukrainie przede wszystkim, zainstalowanym w niej syjonistom typu:
  Poroszenko, Jaceniuk czy Kołomyjski
  Wypowiedzi Kaczyńskiego muszą zdumiewać!
  I niepokoić.

  „Jan Tomaszewski został usunięty z klubu PiS za „proputinowskie” wypowiedzi – powiedział prezes PiS Jarosław Kaczyński
  Jak zaznaczył, PiS nie mogło ich dłużej tolerować. – Każdy, kto wypowiada się w ten sposób, jest antypolski. (…) Kogoś, kto w tym momencie staje po stronie Putina, nie chce poprzeć uzasadnionego postulatu, żeby zbojkotować mistrzostwa świata w piłce nożnej, działa przeciwko najbardziej elementarnym interesom. O jego obecności w klubie PiS nie ma mowy – podkreślił.

  Nie inaczej jest z partią rządzącą.
  Minister Siemoniak straszy

  „- Mamy fakt ostrzeliwania Ukrainy z terytorium Rosji. Rosja eskaluje ten konflikt nie zmierzając do pokojowych rozwiązań. Musimy być przygotowani na najgorsze – mówi Siemoniak. ”

  Gołym okiem widać, że ktoś prze do wojny!
  A pan ględzisz bezrozumnie o agentce itp…
  Mózg panu wywiało?
  Czy ma pan kłopoty z rozpoznaniem rzeczywistości??

 19. J-y
  | ID: f1bc25fd | #19

  @Eleonora

  Niech pani skończy z tą prorosyjską propagandą! Pisze pani nie na temat. Chodzi o to kto ma być kandydatem na prezydenta Opola a pani znowu wciska swoją prorosyjską śpiewkę. Co ma piernik do wiatraka? Czy przy każdej okazji musi pani uprawiać ten propagandowy bełkot w obronie ruskich?

 20. Eleonora
  | ID: a54b6574 | #20

  @J-y

  Bełkot uprawiacie wy, szanowny panie
  Dawni opozycjoniści, którzy chcą dorwać się do władzy
  Ja wskazuję na waszą nieudolność polityczną,
  krótko mówiąc
  – wszyscy jesteście do bani!

Komentarze są zamknięte