Happening „Wieża, która nie miała runąć” – [fotorelacja]

Autor Obywatelski

DSC_0326 (424x640)Z okazji przypadającej 80 rocznicy zawalenia się wieży ratuszowej w Opolu, które miało miejsce 15 lipca 1934 roku- na opolskim rynku zorganizowano happening dla dzieci „Wieża, która nie miała runąć”. Przygotowali go artyści z Galerii Sztuki Współczesnej w Opolu oraz Miejskiego Archiwum Państwowego w Opolu.

Zabawa bardzo spodobała się najmłodszym Opolanom, którzy z chęcią wcielili się w rolę architektów i budowniczych, pełni zapału i inwencji wzięli się za stawianie kartonowych konstrukcji. W pracach „budowlanych” pomagali im ich opiekunowie, artyści i pracownicy Galerii Sztuki Współczesnej.

W niedługim czasie wzniesiono kamieniczki i wysoką wieżę ratuszową przyciągającą uwagę wszystkich przechodniów. Dobry humor uczestników zabawy, udzielał się wszystkim dookoła.

Otwarto również plenerową wystawę poświęconą opolskiemu ratuszowi. Po wystawie oprowadzała zwiedzających zastępca dyrektora Archiwum Państwowego w Opolu – Renata Łuczków-Makłowicz, przy tym ciekawie opowiadając o prawdopodobnych przyczynach zawalenia się wieży i pracach remontowych. Wystawa cieszyła się bardzo dużym zainteresowaniem wśród przechodniów. Jej otwarcie przyciągnęło licznie fascynatów historii Opola.

autor i foto Grzegorz Krukowski

Komentarze są zamknięte