Małgorzata Todd: List do cara

Niezależna Gazeta Obywatelska

MtoddSzanowni Państwo! Czy zauważyliście, że dzisiaj tj. 19 kwietnia imieniny obchodzą zarówno Adolf jak i Włodzimierz? Fajny zbieg okoliczności, prawda? Hitlerowi udało się skutecznie zohydzić własne imię, które wyszło całkiem z użycia. Włodzimierz ostał się i ani Lenin, ani Putin mu nie zaszkodzą. Ale to tylko imiona. Podobieństw między Putinem a Hitlerem jest dużo. W dziedzinie kultury i obyczajowości dobrym ilustratorem może być stary film zatytułowany „Kabaret”. Zarówno wtedy, tj. przed dojściem Hitlera do władzy, jak i dziś, ludzie zniesmaczeni ostentacyjną rozwiązłością i dominującą szpetotą pragną piękna, czystości, prawdy. I tu wkracza manipulacja, bo wódz mieni się orędownikiem tych wartości! Poparcie dlań rośnie lawinowo.

Co gorliwsi „Polacy” już ślą listy do Putina jako zbawcy świata i okolic. Miałam nieprzyjemność przejrzeć jeden taki. Podpisały go jedynie 3 osoby, co oczywiście nie najlepiej świadczy o ich rozumie, bo jeśli nie są na liście płac GRU, czy jakiegoś tam obecnego KGB, to żadnej korzyści z tego raczej spodziewać się nie mogą.

Czas mamy jednak świąteczny, proponuję więc coś lżejszego, czyli mały konkurs. W załączniku znajdziecie Państwo fotki przedstawiające autorkę na większości zdjęć i inne kobiety na paru pozostałych. Kto prawidłowo wskaże które zdjęcia autorki nie przedstawiają, otrzyma książkę z dedykacją. Na odpowiedzi czekam do końca miesiąca.
Wesołych Świąt Wielkanocnych życzy i pozdrawia do następnej soboty!

Małgorzata Todd

www.mtodd.pl lub http://sklep.mtodd.pl

Załączniki: 1) odcinek 47. „Lekcji pokera”.Odcinek 47
2) Komentarz do poprzedniego felietonu. (Ad_Sondazowe_slupy-kor)
3) foto konkurs

P.S. 1) polecam: http://vod.gazetapolska.pl/6794-targalski-tusk-dla-putina-jest-nikim; oraz https://www.youtube.com/watch?v=6DqTFnRNVnM;
P.S. 2) Nadal jest do wynajęcia 2-pokojowe umeblowane mieszkanie (37 m²) na 10-tym piętrze w Warszawie na Żoliborzu za 1 700 zł miesięcznie. Piękne widoki. Zainteresowanych proszę o kontakt e-mailowy, lub telefoniczny: 601 678 671.

Komentarze są zamknięte