Opolski Przegląd Ligowy – 25 marca [Siatkówka, Piłka Ręczna i Koszykówka)

Autor Obywatelski

ngopole-sport-maleZAKSA Kędzierzyn-Koźle jest już w półfinale Mistrzostw Polski. W niedzielę podopieczni Sebastiana Świderskiego męczyli się na wyjeździe z AZS-em Olsztyn, ale ostatecznie po tie-breaku zwyciężyli i w kolejnej rundzie spotkają się z Resovią Rzeszów, która w trzech meczach z Effectorem Kielce nie straciła nawet seta.

Stal Nysa zajęła szóste miejsce w I lidze. Po porażce na własnym parkiecie z Camperem Wyszków 2:3 siatkarze z naszego regionu stracili szansę na awans do półfinału.

Nasi drugoligowcy, AZS Cementownia Opole i UKS Strzelce Opolskie, już dawno stracili szansę na awans do wyższej klasy rozgrywkowej. Obecnie te drużyny grają już o pietruszkę. W derbowym spotkaniu Opolanie wygrali w Strzelcach Opolskich 3:1. Cały czas o utrzymanie bije się natomiast Juvenia Głuchołazy, która w meczu z outsiderem z Raciborza straciła jedynie seta.

Gwardia Opole zakończyła sezon zasadniczy wysoką porażką z Vive Targi w Kielcach 19:42. Oznacza to dla naszych szczypiornistów przedostatnie miejsce w tabeli i walkę o utrzymanie w najwyższej klasie rozgrywkowej w barażach.

W I lidze Olimp Grodków pokonał 26:25 zespół SPR Tarnów. Nie zmieniło to jednak sytuacji w tabeli tego zespołu, gdyż już od kilku tygodni wiadomo, że Olimpowi pozostała gra o pietruszkę i ambicję.

W II lidze koszykarzy Pogoń Prudnik awansowała do półfinału. W drugim meczu z Albą Chorzów nasi zawodnicy zasłużenie wygrali 73:62.