Wielkie święto w parafii bł. Czesława – [fotorelacja]

Autor Obywatelski

DSC_0700_nW piątek 14 lutego opolanie powitali peregrynującą po Polsce wierną kopię figury św. Michała Archanioła z Groty Objawień w Gargano, która pod eskortą policji przyjechała do parafii bł. Czesława w Opolu. Wcześniej gościli ją wierni z parafii św. Augustyna w Warszawie.

Uroczystości rozpoczęły się o godz 18.00 od wniesienia figury przez nadzwyczajnych szafarzy Komunii Świętej do kościoła przy radosnym śpiewie wiernych, którzy na tę okazję zjechali z całej Opolszczyzny. Następnie bp Rudolf Pierskała dokonał ukoronowania figury.

Po uroczystym powitaniu figury i wszystkich pielgrzymów przez delegację parafialną rozpoczęła się Msza Święta, której przewodniczył bp. Rudolf Pierskała. W kazaniu Biskup podkreślił, że:

Michał Archanioł został określony jako przywódca zastępów anielskich, czyli tych aniołów którzy są wierni Bogu. Mocą Bożego słowa bronią przyjaciół Boga(…)

Wskazał również, że złe duchy są w świecie ciągle obecne, a szczególnym znakiem ich obecności jest przemoc, o której codziennie słyszymy i na co dzień doświadczamy. Ubolewał też nad przesyceniem przemocą mediów.

Wystarczy włączyć telewizję, radio, poczytać gazety. Najważniejsze tytuły i informację dotyczą przemocy, to się najlepiej sprzedaje, to jest chętnie kupowane. Natomiast dobro, którego jest dużo, które dzieje się wokół nas, wydaje się jakieś zwyczajne, tak że w zasadzie nie warto o nim pisać i mówić. A zło, którego jest znacznie mniej, wydaje się być ważniejsze, jakby godniejsze uwagi.

Biskup podkreślił również, że wobec przemocy i zła powinniśmy postępować zgodnie z nauką Chrystusa:

Zło dobrem zwyciężać, im więcej zła tym więcej dobra, im więcej oszustw, tym więcej szlachetności. Nie możemy dać zwyciężyć się złu, to znaczy że musimy czynić dobrze, mówić dobrze, starać się myśleć dobrze. Od siebie trzeba zacząć.

Po mszy rozpoczęło się czuwanie dla młodzieży, następnie odmówiono Koronkę do św. Michała Archanioła, a o godzinie 21.00 odbył się Apel Jasnogórski ze świecami. Uroczystości trwały całą noc, a figura pozostanie w Opolu do niedzieli – 16 lutego. Pełen plan peregrynacji można znaleźć tutaj : http://parafia.opole.pl/images/plakat1.jpg

Autor i foto: Grzegorz Krukowski

Komentarze są zamknięte