Polecamy: „Rekonkwista” Marcina Wolskiego

Autor Obywatelski

sup043Jak słusznie zauważyła wicepremier Bieńkowska klimat mamy podbiegunowy i zamarznięte pociągi stojące z pasażerami w szczerym polu są zjawiskiem naturalnym. Dla tego też, każdy Polak powinien spożytkować sprzyjające okoliczności przyrody dla rozwoju czytelnictwa w Polsce. Bo nic tak dobrze nie pozwala przetrwać trudy podróży jak dobra lektura.

Właśnie taką doskonałą powieścią, zniewalającą czytelnika od pierwszej do ostatniej strony, jest wydana w 2001 roku przez wydawnictwo Supernowa powieść Marcina Wolskiego „Rekonkwista”.

Bohaterem powieści Aldo Gurbiani żyjący współcześnie magnat prasowy, który cofa się w czasie do siedemnastego wieku, gdzie jako Alfredo Derossi, zwany il Cane, przeżywa niezwykłe przygody.

Kardynał Richelieu powierza ściganemu Derossiemu sekretną misje, której cele jest uratowanie chrześcijańskiego świata przed zagładą. I jest to dopiero początek jednej z najbardziej rozrywkowych powieści przygodowych w historii polskiej literatury. Powieść w której nie zabraknie: ponętnych niewiast, spisków, kosmitów, latających talerzy, proroczych snów, walk, pościgów, krwiożerczych Azteków, zaginionych miast i nowoczesnych technologii.

Narracja powieści jest barwna, czasami wręcz barokowa, wielopoziomowa intryga misternie skonstruowana, scenografia bogata w szczegóły, a akcja trzyma non stop w napięciu. Co warte odnotowania w powieści wielokrotnie podkreślana jest waga zachowania wiary i moralności katolickiej dla przetrwania świata zachodniego.

Jan Bodakowski

Komentarze są zamknięte