Demony Wojny – thriller o bohaterskim sowieckim szpiegu GRU

Autor Obywatelski

demony_wojnyWydana przez Fabrykę Słów powieść Adama Przechrzty „Demony Wojny” niewątpliwie zaszokuje wielu czytelników. Z jednej strony Przechrzta ma ogromny talent literacki. Język powieści, intryga, akcja, nie pozwalają się od niej oderwać. Z drugiej jednak strony bohater – sowiecki szpieg wzbudzający ogromną sympatie czytelnika to niezdrowa perwersja.

Bohaterem powieści jest Aleksander Razumowski. Pozbawiony złudzeń, dzielny żołnierz sowieckiego wywiadu wojskowego GRU, wykonujący polecenia Stalina, Berii i swojego przełożonego z GRU, w czasie II wojny światowej.

Razumowski korzystając z okultystycznych technik jednej z sekt dokonuje samo uzdrowienia i wychodzi z szpitala gdzie leczył swoje odmrożenia jakich nabawił się podczas tajnej misji w czasie walk o Stalingrad. Na zlecenie Stalina ma zostaje konsultantem w ośrodku szkolenia agentów Smiersz, odnaleźć zbuntowaną córkę sowieckiego szpiega, i wykryć kto podszywa się pod NKWD mordując na zapleczu frontu rodziny sowieckich żołnierzy – by sowieccy żołnierzy nie buntowali się na froncie.

W śledztwie Razumowski spotyka wiele silnych i interesujących kobiet. Akcja trzech zadań bohatera jest umiejętnie łączona przez autora powieści. Powieść Przechrzty to doskonały materiał na scenariusz do filmu sensacyjnego. Literatura która powinna być polskim towarem eksportowym do Rosji.

Jan Bodakowski

Komentarze są zamknięte