Ponad 30 tysięcy osób na Orszaku Trzech Króli we Wrocławiu [fotorelacja]

Niezależna Gazeta Obywatelska

trzej_krˇlowie_23Ponad 30 tysięcy ludzi wzięło udział we wrocławskim Orszaku Trzech Króli, organizowanym- jak co roku – przez m. in.: Stowarzyszenie na rzecz Edukacji i Rodziny „Nurt” oraz przez Katolickie Stowarzyszenie „Civitas Christiana”.

Pochód wyruszył o godzinie 13.00 z Ostrowa Tumskiego, kierując się głównymi ulicami w stronę wrocławskiego rynku. Po drodze na uczestników czekały dwie scenki: spotkanie Mędrców z Herodem, oraz walka Aniołów z demonami. Po dotarciu na rynek, gdzie znajdowała się betlejemska Szopka, Trzej Królowie oddali pokłon małemu Jezusowi oraz złożyli dary: Mirrę, Kadzidło i Złoto.

Po zakończeniu tej części uroczystości, rozpoczął się koncert grupy ARKA NOEGO, która oprócz kolęd zaprezentowała swój własny repertuar.

W tym roku aura dopisała- dzień był ciepły i słoneczny, co zapewne miało tez wpływ na frekwencję. Organizatorzy przygotowali dla uczestników Orszaku około 8 tysięcy papierowych koron i prawie tyle samo śpiewników. Jak się okazało było to o wiele za mało, zważywszy, iż bardzo wiele osób dołączało się też na trasie pochodu.

Autor i fot. Tomasz J. Kostyła

Komentarze są zamknięte