Sawicki: Rezygnacja marszałka jest dużym zaskoczeniem

Redaktor Obywatelski

Grzegorz Sawicki sawicki.prv.plPatrząc na zakres sprawowanych przez niego obowiązków, oraz funkcję pełnione w samorządzie województwa – wicemarszałek Kostuś jest naturalnym kandydatem na marszałka – mówi Grzegorz Sawicki, radny Sejmiku Województwa Opolskiego z ramienia PSL.

Rezygnacja marszałka Józefa Sebesty jest dla pana zaskoczeniem?

Oczywiście, że decyzja marszałka Sebesty jest dla mnie dużym zaskoczeniem, ponieważ podczas piątkowej sesji Sejmiku przewodniczący Wierdak zapewniał, iż marszałek jest po wszystkich zabiegach(choroba serca – red.) i w najbliższym czasie wraca do pracy. Dlatego radni z dużym spokojem przyjęli pobyt marszałka w szpitalu. Najwidoczniej ostatni weekend zdecydował o decyzji marszałka, który mając więcej czasu na przemyślenia, postanowił zrezygnować z funkcji.

Grzegorz Sawicki: Zarząd Województwa musi zostać ponownie wybrany. Czy możemy spodziewać się jakiś przetasowań?

Sprawy związane ze składem zarządu reguluje zapis koalicyjny, który określa funkcje w zarządzie. Myślę, że większych zmian nie będzie. Z całą pewnością będzie potrzebne desygnowanie przez Platformę Obywatelską kandydata na nowego marszałka. My jako koalicjanci możemy wówczas wyrazić swoją opinię na ten temat. Sam układ koalicyjny powinien pozostać bez zmian.

Kto może być nowym marszałkiem? Może wicemarszałek Tomasz Kostuś?

Patrząc na zakres sprawowanych przez niego obowiązków, oraz funkcję pełnione w samorządzie województwa – wicemarszałek Kostuś jest naturalnym kandydatem na marszałka. W jego przypadku pojawia się tylko problem z oskarżeniami stawianymi mu jakiś czas temu przez Nową Trybunę Opolską – być może, komuś to będzie przeszkadzać. Jednak jest to tylko moja opinia, a decyzja o nominowanym kandydacie należy do Platformy Obywatelskiej.

Rozmawiał Łukasz Żygadło

Rozmowa ukazała się na blogu OpolskaPolityka.pl 

 

Komentarze są zamknięte