Solidarna Polska mówi „NIE” likwidacji OFE

Redaktor Obywatelski2

Patryk Jaki_Solidarna PolskaSolidarna Polska stanowczo sprzeciwia się pomysłom rządu w sprawie OFE, których efektem będzie de facto likwidacja tych funduszy. Podczas wtorkowej konferencji prasowej poseł Patryk Jaki przypomniał propozycję Solidarnej Polski, aby od 2014 roku wprowadzić w Polsce tzw. system kanadyjski jako opcję do wyboru.

Pomysł Premiera Tuska na nacjonalizację OFE to nic innego, jak zamach na prywatne oszczędności milionów Polaków, na co Solidarna Polska nie wyraża zgody. Problemem OFE jest sposób pobierania prowizji – SP postuluje, aby fundusze emerytalne pobierały prowizje od wypracowanych zysków, jak to ma miejsce w innych krajach.

„Opowiadamy się za wolnym rynkiem, kończymy prace nad projektem ustawy o systemie emerytalnym” – dodał rzecznik prasowy SP.

 Biuro prasowe SP, lz

 1. Irena
  | ID: b2336e98 | #1

  Panie pośle. W 1999r. wstąpiłam do OFE, Moje składki w złotówkach przeliczono na jednostki ,i nie jest mozliwe rozszyfrowanie i wyliczenie wartosci czy to w złotówkach czy tez euro.. Wówczas to ,obce firmy ubezpieczeniowe obłowiły sie na lata.
  Obecnie,nie jestem w stanie ocenić, co będzie korzystniejsze dla mnie. To trudny wybór. Faktem jest, żę obecni emeryci mają zaniżone emerytury z powodu braku dokumentów płacowo-kadrowych, bo zakłady pracy spaliły dokumenty osobowe /lata 1958-1975/, a ZUS mówi,ze tez nie posiada.
  Ale na jedno zwróce uwage,ze w przypadku wystąpienia na drogę sądową to powołani przez sąd biegli sądowi w cudowny sposób korzystają z dokumentów zusowskich i uwidaczniane są w Opinii biegłego i sa podstawa wyrokowania. Wiec prosze o szczegółowe rozpracowanie dzisiejszych propozycji.

 2. Irena
  | ID: f108c6bf | #2

  Dobrze,że Pan Patryk Jaki ,wstąpił w żwiązek małżeński..Dobra partnerka – to Skarb.

  Na Nowej Drodze Życia Życzę Państwu, Zdrowia i Szczęścia.
  Żyjcie w zgodzie 100 Lat .
  Śzcześć Wam Boże. !!

Komentarze są zamknięte