Minął dzień na sygnale NGO: 10 września, wtorek

Autor Obywatelski

ZimochOlesno: poszukiwany 15-latek

Prawie dwa tygodnie temu, w czwartek 29 sierpnia br. wyszedł z domu i dotychczas nie powrócił 15 – letni Kamil Zimoch – mieszkaniec Olesna. Chłopiec nie nawiązał też do tej pory kontaktu z rodziną. Rysopis zaginionego: wzrost około160 cm, waga około 50 kg, szczupła budowa ciała, włosy krótkie blond, nos średni-prosty. W dniu zaginięcia ubrany był w: czarną koszulkę z krótkim rękawem i niebieskie krótkie spodenki.
Komenda Powiatowa Policji w Oleśnie prosi wszystkich, mających jakiekolwiek informacje na temat zaginionego o kontakt osobisty lub telefoniczny: (34) 3504403, (34) 3504404 bądź tez o kontakt z najbliższą jednostką Policji na terenie całego kraju pod numerem 997 (112 z telefonów komórkowych).

Strzelce Opolskie: nielegalna uprawa konopi indyjskich

Policjanci ze Strzelec Opolskich zatrzymali 32-letniego mieszkańca powiatu, który w lesie uprawiał konopie indyjskie – policjanci zabezpieczyli 10 kilkunastocentymetrowych roślin. Mężczyzna usłyszał już zarzut nielegalnej uprawy konopi indyjskich. Za swoje czyny odpowie przed sądem. Grozi mu kara nawet do 2 lat pozbawienia wolności.

Kluczbork: policja złapała włamywaczy

Niedługo cieszyli się swoim łupem złodzieje, którzy w nocy z 7/8 września włamali się do jednego z domów na terenie Kluczborka. Ukradli dekoder telewizji cyfrowej, kosmetyki, alkohol, biżuterię oraz monety okolicznościowe o łącznej wartości na prawie 10 tys. zł.
Już po kilku godzinach od zgłoszenia, kluczborscy policjanci ustalili i zatrzymali sprawców przestępstwa: 33 letniego mieszkańca Katowic, który usłyszał zarzut kradzieży z włamaniem oraz 27-letniego mieszkańca Kluczborka, któremu funkcjonariusze przedstawili zarzut paserstwa. Obaj mężczyźni przyznali się do zarzucanych im czynów. Grozi im teraz kara do 5 lat pozbawienia wolności. Policjanci odzyskali wszystkie skradzione przedmioty.

Komentarze są zamknięte