Gowin odchodzi z PO!

Redaktor1

Jarosław_Gowin wikipediaJarosław Gowin ogłosił odejście z Platformy Obywatelskiej. W ślad za byłym ministrem sprawiedliwości szeregi rządzącej partii opuści pewnie poseł Jacek Żalek. Oznacza to, że koalicja PO-PSL dysponuje już tylko 231 posłami, którzy wspierają rząd Donalda Tuska.

Poza swoim obecnym zapleczem Tusk może liczyć na 4 posłów Koła Poselskiego Inicjatywa Dialogu – założonego niedawno przez byłych parlamentarzystów Ruchu Palikota.

Po przegranych wyborach uzupełniających do Senatu RP na Podkarpaciu „cios łaski” zadał premierowi szef własnej frakcji konserwatystów, który nie chce firmować nowej koalicji z postkomunistami. Decyzja Gowina oznacza, że „nowym rozdaniem” Tuska będzie oferta skierowana do SLD.

http://www.jgowin.pl/film/

Taką możliwość i jej odbiór społeczny testowali od kilku miesięcy Donald Tusk i minister Michał Boni. Po medialnych atakach na wicepremiera i szefa PSL Janusza Piechocińskiego można uznać, że wśród ludowców dochodzi do głosu „lewa noga” i można oczekiwać, że PSL albo zgodzi się na poszerzenie koalicji … albo prezes Stronnictwa utraci przywództwo. Jest też możliwe, że PSL pod kierownictwem Piechocińskiego wyjdzie z koalicji – przesądzając o przedterminowych wyborach lub rządach PO – SLD … licząc na późniejsze zawarcie koalicji z PiS.

Tusk został znokautowany. Opozycja skutecznie przeszła do ataku i wygrywa z „układem rządzącym” na wszystkich frontach.

Jan Akowski

Niezależna Gazeta Obywatelska w Bielsku – Białej

ngo-BB-270x123

  1. Irena
    | ID: 4b8be595 | #1

    Troche póżno panie Gowin.Ale lepiej póżno,niz wcale. Stwórz własny elektorat i skutecznie działaj. Zycze szczescia Polsce.

Komentarze są zamknięte