Już jest! Ósme papierowe wydanie NGO!

Niezależna Gazeta Obywatelska8

ngo_nr_8_2013_Okładka„Dość lekceważenia społeczeństwa” – tym hasłem związkowcy mobilizują pracowników do wielkiego protestu w Warszawie. NSZZ „Solidarność” ma już dosyć, zwiera szyki i chce zademonstrować 14 września swoją siłę. Nie ma się czemu dziwić, gdyż wszystkie ich inicjatywy są torpedowane. Premier Donald Tusk wyrzucił do kosza 2,5 mln podpisów w sprawie przeprowadzenia referendum emerytalnego. Dzięki rządowi pracujemy do 67 roku życia. Gdyby chociaż czekała nas godna emerytura… Niestety, po prawie 15 latach od wprowadzenia obowiązku OFE, ci sami politycy tylko pod innymi szyldami, mówią, że to jest zły system i trzeba wrócić do ZUS-u. Wszyscy wiedzą, że chodzi o załatanie miliardowej dziury Rostowskiego. Rynek pracy młodym ludziom mówi nie! Jedynym wyjściem jest emigracja zarobkowa. Przedsiębiorców nie stać na opłacenie kosztów pracownika i aby przetrwać wymuszają na nim założenie działalności gospodarczej albo pracę „na czarno”. Jedynie urzędników przybywa – w ciągu 6 lat o 50 tys. Prawie tylu ilu jest wszystkich członków PO.

My w NGO już dawno powiedzieliśmy „stop” dziadostwu! Dlatego w tym numerze publikujemy szczegóły dotyczące protestów związkowców. Obnażamy też kulisy lokalnych układów na przykładzie tzw. „afery dębowej” w Lewinie Brzeskim i degradację przyrody przez ludzi z PSL-u, czego jaskrawym przykładem jest – obok wycięcia 55 drzew pod „Orlika” – spuszczanie ścieków sanitarnych do Nysy Kłodzkiej.

W numerze nie zabraknie również historii w mistrzowskim wykonaniu Arkadiusza Karbowiaka. Karina Piechota przybliży inicjatywę posadzenia w Opolu lipy Jana III Sobieskiego z okazji 330. rocznicy odsieczy wiedeńskiej. Zabierzemy Państwa w podróż do anielskiej wsi kłodzkiej, a także zdradzimy tajemnicę co znalazł w górach Krzysiek Marcinkiewicz. Marcin Żukowski opowie o harcerstwie, które może stać się lekarstwem na coraz większe problemy młodzieży, Marek Kawa zachęci do podjęcia inicjatywy otwarcia w Opolu „okna życia”, a Tomasz Greniuch i Maciek Kałek po raz kolejny zdemaskują fałsz i obłudę lewicowej „Gazety Wyborczej”. O poważnych sprawach tylko u nas! Zapraszam do lektury!

Tomasz Kwiatek

redaktor naczelny

prezes Stowarzyszenia „Stop Korupcji”

PS: Przypominamy, że cały czas stali czytelnicy mogą NAS wesprzeć skromną „darowizną na rzecz jawności życia publicznego”!

Nakład 8 tys. egzemplarzy. Objętość 16 stron. Zainteresowani otrzymaniem papierowego wydania prosimy o kontakt!

Pobierz na e- maila ósme (09-2013) wydanie specjalne NGO

 1. Jarek Toporowski
  | ID: 6c10ed8d | #1

  KOCHAM SOLIDARNOŚĆ

  Bardzo dobrze Tomek ! Bardzo dobrze bić i walić piramidę kapitalizmu.

  Poucinać wszystkie ręce podniesione przeciwko pracownikom ! ! !

 2. Czoko
  | ID: 2a1b90e8 | #2

  Solidarność do przodu! Niech żyje Polska Ludowa! Bić kapitalistów, socjalizm i równość dla wszystkich!

 3. opolak
 4. Maciej K.
  | ID: fb75927e | #4

  Ludzie, ja popieram wolny rynek i jestem za pewną dozą kapitalizmu, a mimo to popieram ten strajk Solidarności… czy i mnie by Czoko pobił??

 5. opolak
 6. ely
  | ID: ae9dc202 | #6

  Haniebna wypowiedź premiera Tuska w czasie wywiadu udzielonego Kraśce w Krynicy 03.09.2013 r. !!!
  Bez komentarza

  link : http://www.blogpress.pl/node/17408

 7. Irena
  | ID: 9bddb860 | #7

  @ ely. Masz racje Ochydne. Pomyślec,że to nasz premier. tfu

 8. JT
  | ID: b0c7f9ea | #8

  @opolak

  Super fota !

  W Polsce trzeba normalnego kapitalizmu i rozwoju gospodareczego – którego starzy towarzysze w samorządach niestety nie są w stanie nam zagwarantować.

Komentarze są zamknięte