Subiektywny przegląd tygodnia: Politycy PO i „Solidarność”

Redaktor Obywatelski

DudaPolitycy Platformy Obywatelskiej w regionie opolskim zdecydowali się podjąć bardzo poważne kroki, wobec wystąpienia na kongresie PiS przewodniczącego „Solidarności” Piotra Dudy.

Z Opola

Przypomnę tylko, że Duda podczas swojego wystąpienia powiedział, że premier Donald Tusk to „tchórz i kłamca”.

Nie zamierzam z tym polemizować.

Jednak politycy PO owszem. Prezydent Ryszard Zembaczyński na swoim blogu zamieszczonym na oficjalnej stronie miasta Opole napisał:

Solidarność” to dla mojego pokolenia była wielka, prawie święta sprawa. Świat nas podziwiał, bo mądrość zbiorowa była drogą powrotu do wolności, w której poszanowanie Ojczyzny i każdego człowieka z osobna jest fundamentem państwa.

– pewnie dla Pana prezydenta to była wielka sprawa.

W 1981 mianowano go na dyrektora Wydziału Ochrony Środowiska i Gospodarki Terenowej Urzędu Wojewódzkiego w Opolu, aby w 1985 roku mógł zostać wicewojewodą opolskim. Z całą pewnością działał w podziemiu…

Opolska flanka partii rządzącej poszła dalej. Parlamentarzyści( i nie tylko) zwołali z okazji przemówienia przewodniczącego „S” specjalną konferencję prasową! Musiał ich Duda mocno zdenerwować, skoro w wakacje postanowili podjąć tak desperacji krok.

Podczas konferencji Edward Gondecki – sekretarz PO w regionie opolskim powiedział:

W 1980 roku byłem jednym z członków tworzących „Solidarność” w Opolskim Przedsiębiorstwie Budownictwa Przemysłowego nr 2. Takim członkiem byłem do soboty. Po wypowiedziach pana Piotra Dudy postanowiłem rzucić legitymacją „Solidarności”.

Na słowa sekretarza Gondeckiego szybko zareagowała przewodnicząca Zarządu Regionu NSZZ“ Solidarność” Śląska Opolskiego Cecylia Gonet:

Gondecki legitymacją rzucił? A ten pan był w ogóle członkiem “Solidarności”?

 – pytała na łamach Nowej Trybuny Opolskiej.

Zabawa na całego!

Z kraju

Wyjedźmy więc gdzieś w Polskę…

Okazuje się, że Palikociarnia słabnie. Tylko w tym tygodniu z klubu odeszło dwóch posłów. Bez nazwisko oczywiście – nie warto.

Premier Donald Tusk jest bardzo pewny siebie. Podczas jednego z wywiadów przekonywał, że Platforma wróci na pozycję lidera sondaży!:

Mam kilkuset świadków, gdy mówiłem dawno temu do parlamentarzystów PO, że w 2013 r. na pewno PiS nas przegoni. I że w 2015 r. odzyskamy pozycję lidera na kilka miesięcy przed wyborami. Jestem o tym przekonany.

– mówi premier Donald Tusk w wywiadzie dla „Gazety Wyborczej”.

Prorok!

Oto czym zajmuje się tygodnik redaktora Lisa. Temat jest bardzo ciekawy, przyszedł mailem:

W najnowszym Newsweeku: Mężczyźni patrzą na piersi. Dlaczego i co z tego wynika?

W najnowszym Newsweeku: Pokaż cycki

Dlaczego mężczyźni gapią się na piersi i co z tego wynika dla społeczeństwa? Pytałem seksuologa, zoologa, terapeutę, dyrektora, prawniczkę, instruktorkę fitness i feministkę.

Niepewny jest los wicepremiera Piechocińskiego. Okazuje się, że działacze PSL, czekają na realizację obietnic, składanych im przez „Piecha” przed wyborami na prezesa partii. Podobno w Sejmie słychać tylko pytanie: A tobie co Janek obiecał?

Miało być tak pięknie – nowy styl polityki miał być.

autor: Łukasz Żygadło

Komentarze są zamknięte