Izraelscy żołnierze maltretują palestyńskie dzieci?

Redaktor Obywatelski

DzieckoBardzo niepokojące informacje przedstawili przedstawiciele ONZ, który zarzuci izraelskim żołnierzom oraz policjantom  torturowanie w aresztach dzieci palestyńskich i używanie ich jako żywych tarcz. MSZ Izraela odparło, że zareagowało wcześniej na raport na ten temat, i wyraziło wątpliwość, czy dane są nowe.

Dzieci palestyńskie zatrzymane przez izraelską armię i policję regularnie są obiektem poniżającego traktowania, a często – tortur; przesłuchiwane są po hebrajsku, w języku, którego nie rozumieją, i podpisują zeznania po hebrajsku po to, by je zwolniono.

– oznajmił Komitet Praw Dziecka (CRC), a taką informację czytamy na portalu wPolityce.pl.

Większość zatrzymanych niepełnoletnich Palestyńczyków oskarżana jest o rzucanie kamieniami w izraelskie siły bezpieczeństwa, za co grozi kara do 20 lat więzienia – informuje komitet. Według jego ustaleń żołnierze izraelscy potwierdzają, że zatrzymania często są arbitralne.

MSZ Izraela oświadczyło, że odpowiedziało w marcu br. na raport Funduszu Narodów Zjednoczonych Pomocy Dzieciom (UNICEF) dotyczący złego traktowania nieletnich Palestyńczyków, i wyraziło wątpliwość, czy badanie CRC porusza nowe sprawy.

Jeśli ktoś po prostu chce wzmocnić swoje polityczne uprzedzenia i ataki polityczne na Izrael, nieoparte na nowym raporcie, na pracy w terenie, a jedynie poprzez przeróbkę starego materiału, to nie ma to żadnej wagi.

– oświadczył rzecznik MSZ Jigal Palmor.

Prawda i tak wreszcie wyjdzie na jaw. Jednak jeden fakt jest niepodważalny – nigdy, ale to przenigdy nie powinny w konfliktach dorosłych ludzi cierpieć dzieci! Gdy tak się dzieje całkowicie tracimy człowieczeństwo i stajemy się największymi tyranami na świecie. Jak widać, wielu o tym zapomina.

wP, lz

Komentarze są zamknięte