Zapowiedzi wydarzeń w diecezji opolskiej

Redaktor

Góra Św. Anny sanktuarium [fot. T.Kwiatek]Poniżej znajdują się zapowiedzi wydarzeń w diecezji opolskiej:

Spotkania formacyjne dla Parafialnych Rad Duszpasterskich. W sobotę 15 czerwca o godz. 10.00 w Nysie przy kościele pw. św. Apostołów Piotra i Pawła odbędzie się kolejne ze spotkań formacyjnych dla Parafialnych Rad Duszpasterskich dla dekanatów: Głubczyce, Gościęcin, Grodków i Skoroszyce; za tydzień zaś 22 czerwca ostatnie z cyklu 8 spotkań dla dekanatów: Branice, Głogówek, Kędzierzyn i Prudnik.

Konferencja: Aktualne przesłanie bł. Karoliny Kózkówny dla duszpasterzy. W środę 19 czerwca 2013 r. o godz. 15.00 w Jełowej odbędzie się konferencja nawiązująca tematycznie do trwającej w naszej diecezji peregrynacji relikwii bł. Karoliny Kózkówny. Poprowadzi ją kustosz Sanktuarium w Zabawie, ks. Zbigniew Szostak. Szczegółowe zaproszenie i program konferencji zamieszczam ponownie w załączniku.

Pielgrzymka Artystów „Różnej Maści” na Górę św. Anny. Z inicjatywy wiernych świeckich w niedzielę 23 czerwca br. na Górze św. Anny odbędzie się pierwsza Pielgrzymka Artystów „Różnej Maści”. Szczegółowe informacje znajdują się w załączniku.

Projekt: Powrót do zatrudnienia. Kierując się troską o stworzenie w każdej gminie województwa opolskiego sprzyjających warunków  do zwiększenia poziomu zatrudnienia diecezja opolska zgodziła się wesprzeć kampanię informacyjną projektu realizowanego przez Wojewódzki Urząd Pracy: „Powrót do zatrudnienia”.  Projekt zakłada profesjonalne przeszkolenie 600 osób bezrobotnych i pozostających bez zatrudnienia z województwa opolskiego w zawodzie opiekun dzienny oraz ich zatrudnienie zgodnie z możliwościami stwarzanymi przez ustawę z 4 lutego 2011 roku o opiece nad dziećmi w wieku do lat 3 (Dz.U. nr 45, poz. 235), a także sfinansowanie tego zatrudnienia ze środków projektowych.

Informacje przekazała Hanna Honisz – Asystentka Biura Prasowego Diecezji Opolskiej

Komentarze są zamknięte