PSL skręca na prawo. Do wyborów idzie razem z SKL

Redaktor Obywatelski

skl logoLudowcy stale poszerzają swój konserwatywny sojusz. Oprócz PJN, obok ludowców w czasie eurowyborów staną politycy Stronnictwa Konserwatywno – Ludowego. SKL był dawniej jednym z filarów Akcji  Wyborczej Solidarność.

Przedstawiciele SKL mają wziąć udział w drugiej debacie programowej PSL i PJN, która odbędzie się 13 maja. Jej tematem ma być Wspólna Polityka Rolna UE.

W debacie, która odbędzie się w Centralnej Bibliotece Rolniczej w Warszawie, wezmą udział byli ministrowie rolnictwa: Marek Sawicki (PSL), Wojciech Mojzesowicz (PJN), Janusz Byliński (SKL), który kierował resortem rolnictwa w rządzie Tadeusza Mazowieckiego. Odbędzie się też panel z udziałem naukowców.

Podczas ostatnich wyborów parlamentarnych SKL współpracowało z PiS. Wcześniej przyłączyło się również do PO. Jednym z prezesów partii był Jan Maria Rokita. Działaczami SKL byli tacy politycy jak Paweł Graś, Tomasz Tomczykiewicz, Artur Balazs czy śp. Zbigniew Religa.

Partia ciągle nie może podnieść się do stanu z czasów swojej świetności, kiedy z ramienia tej partii w roku 97, podczas wyborów parlamentarnych , udało jej się uzyskać 15 mandatów poselskich oraz 4 senatorskie.

lz

Komentarze są zamknięte