Bogdan Rymanowski poleca Bestie 2 Płużańskiego

Niezależna Gazeta Obywatelska

Bestie 2W środowy wieczór, w warszawskiej księgarni Traffic, odbyła się promocja najnowszej książki Tadeusza Płużańskiego. Wydane, przez wydawnictwo 2 kolory, „Bestie 2” zachwalał czytelnikom, doskonale prowadzący promocje, Bogdan Rymanowski.

Bogdan Rymanowski stwierdził, że praca Płużańskiego jest pasjonująca. Czyta się ją jednym tchem. Ukazuje nowe fakty. Zawiera naturalistyczne opisy mordów i tortur, które dokonywali komuniści na polskich patriotach. Uświadamia, że wśród nas żyją do dziś bezkarni psychopatyczni mordercy. Rymanowski zwrócił uwagę też na to, że Płużański trafnie oddaje ohydę komunistycznych morderców i szlachetność polskich patriotów. Bestie 2, zdaniem Rymanowskiego, są wyjątkową pracą, gdyż niestety temat komunistycznych oprawców jest w Polsce tematem tabu, zbyt wiele osób ma zbyt wiele do stracenia by dopuścić do upubliczniania prawdy o komunistycznych zbrodniarzach. W pierwszych latach powojennej komunistycznej okupacji cele komunistów było unicestwienie polskiej elity. Przez kolejne dziesięciolecia PRL celem komunistycznej dyktatury było zabicie pamięci o polskich bohaterach.

Tadeusz Płużański jest wnukiem jednej z ofiar komunistycznego terroru. Wieloletnie milczenie jego ojca o doznanych cierpieniach ze strony komunistycznego aparatu terroru skłoniło go do badań mad zagadnieniem komunistycznego terroru. Swoją książkami chce przybliżyć Polakom przemilczany temat tytułowych bestii – oprawców komunistycznego terroru. Wielokrotne rozmowy komunistycznymi oprawcami ukazały mu bezkarność, butę, dumę komunistycznych oprawców ze swoich zbrodni. Brak jakiejkolwiek skruchy, niezależnie czy u prymitywnych cyngli z UB, czy u wykształconych w II RP komunistycznych prokuratorów i sędziów.

Bestie 2 cztelnikBestie 2 poświęcone są komunistycznym i nazistowskim zbrodniom na Polakach. Bezkarności komunistycznych oprawców w III PR. Traktowaniu tematu zbrodniarzy komunistycznych jako tabu. Celem Płużańskiego było ukazanie wspólnej tożsamości oraz celów komunizmu i nazizmu, dziesięcioleci współpracy Niemców z sowietami, sowieckich inspiracji dla nazizmu. Przypomnienie, że Polacy byli pierwszymi i największymi ofiarami nazizmu. Tego, że naziści największy terror siali na ziemiach Polskich.

Jednym z tematów poruszonych podczas promocji była sprawa Zbigniewa Domino. Autora książki, która stała się podstawą do scenariusza filmu Zaorskiego „Syberiada Polska”. Film ten nakręcono niedawno, pomimo że od wielu lat wiadomo, że Domino był prokuratorem w komunistycznym aparacie terroru, a w III RP nie wyraził skruchy ani nie pomagał w dojściu do prawdy. Ojciec Zaorskiego pracował zaś z ojcem Domino w Głównym Zarządzie Politycznym (ludowego) Wojska Polskiego.

Kolejnym tematem poruszonym podczas promocji były zbrodnie Żydów komunistów na Polakach. W tym w Koniuchach i Nalibokach – gdzie bracia Bielscy kreowani przez Hollywood na bohaterów mordowali Polaków. Autor książki mówiąc o zbrodniach Żydów na Polakach przypomniał, że mówienie prawdy na ten temat grozi oskarżeniami o antysemityzm.

Omawiając problem szkalowania narodu polskiego Płużański przypomniał czytelnikom obrzydliwy i absurdalnie kłamliwy film Pasikowskiego „Pokłosie”, antypolskie kłamstwa zawarte w niemieckim filmie „Nasi ojcowie…”. Ubolewał nad tym, że IPN zamierza zaprzestać ścigania zbrodni komunistycznych, postsolidarnościowe partie PiS i PO nie są wstanie wspólnie rozliczyć komunistycznych oprawców, sędziowie którzy byli odpowiedzialnymi za zbrodnie sądowe w PRL kub są dziećmi komunistycznych oprawców nie są wstanie rozliczyć komunizmu i jego zbrodni.

Jan Bodakowski

http://sphotos-h.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-ash4/392546_461184410624072_1218582498_n.jpg

http://sphotos-b.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-ash4/424375_461184450624068_99092277_n.jpg

http://sphotos-c.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-frc1/407110_461184117290768_1487355392_n.jpg

http://sphotos-e.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-prn1/936136_461184370624076_1742435849_n.jpg

http://sphotos-f.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-prn1/61518_461184607290719_2135484777_n.jpg

Komentarze są zamknięte