Jest wniosek wojewody ws. komisarza w powiecie. Wilczyński działa politycznie?

Redaktor Obywatelski

Adam Maciąg i Lakwa powiatopolski.plWojewoda Opolski Ryszard Wilczyński wystosował wniosek do premiera Donalda Tuska o powołanie komisarza dla powiatu kędzierzyńsko – kozielskiego. Kandydatem na to stanowisko jest polityk PO Adam Maciąg, który wcześniej kierował Opolskim Centrum Rozwoju Regionalnego oraz Urzędem Marszałkowskim. 

Maciąg pełnił wcześniej inne funkcje, zdaniem wojewody dające mu uprawnienia do powołania na stanowisko komisarza. W rozmowie z Radiem Opole mówi:

Był starostą powiatu namysłowskiego, pełnił także funkcję wicestarosty, wcześniej był burmistrzem Namysłowa, a obecnie jest osobą pełniącą funkcję sekretarza samorządu województwa. Jest to gwarancja kompetencji, bezstronności i jako osoba z zewnątrz jest w stanie wypełnić misję, którą byłoby doprowadzenie do normalności w samorządzie powiatu kędzierzyńsko-kozielskiego. 

Całą sprawą zaskoczony jest Artur Widłak, były starosta, który do czasu powołania komisarza, wciąż kieruje pracami powiatu:

Fakt tak pospiesznego ogłoszenia nazwiska komisarza jest dla mnie zaskoczeniem. Zarząd nie pracuje od tygodnia, a ja mam 30 dni na jego uzupełnienie.

Zdaniem Widłaka wojewoda działa politycznie, dlatego jeżeli premier Tusk podejmie decyzję o powołaniu komisarza, będzie odwoływał się od tej decyzji.

Wojewoda odwołał widłaka z powodu powtarzającego się naruszanie ustaw i konstytucji Rzeczpospolitej Polskiej.

Radio Opole, lz

Komentarze są zamknięte