Minął dzień na sygnale (wtorek, 16.04.2013 r.)

Redaktor

Na-sygnale-150-150NGO na tropie wypadków, zdarzeń, interwencji

Lewin Brzeski (pow. brzeski): Odpowie za uszkodzenia ciała

Funkcjonariusze z Komisariatu Policji w Lewinie Brzeskim zatrzymali mężczyznę podejrzanego o uszkodzenie ciała 20-latka. Mężczyzna usłyszał już zarzut. Za popełniony czyn grozi mu kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności.  

Do zdarzenia doszło w niedzielne popołudnie (14 kwietnia) w Lewinie Brzeskim. Jeszcze tego samego dnia mundurowi zatrzymali mężczyznę podejrzanego o uszkodzenie ciała 20-latka. Jak ustalili policjanci 29-letni mieszkaniec miasta podszedł go grupy stojących osób i nożem zranił jedną z nich. W wyniku tego zdarzenia poszkodowany doznał rany ciętej dłoni. Zebrany przez kryminalnych materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie 29-letniemu mieszkańcowi Lewina Brzeskiego zarzutu uszkodzenia ciała, do którego się przyznał. Teraz mężczyzna za swój czyn odpowie przed sądem. Grozi mu do 5 lat więzienia.

Nysa: Wymuszenie rozbójnicze

Nyscy policjanci zatrzymali mężczyznę podejrzewanego u wymuszenie rozbójnicze. Poszkodowany mężczyzna zmuszany był przez grożącego mu rozbitą butelką 28-latka do zakupu alkoholu i papierosów. Za  usiłowanie wymuszenia rozbójniczego grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.

10 kwietnia około godziny 23.20 dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Nysie otrzymał telefoniczną informację o wymuszeniu rozbójniczym na terenie miasta. Policjanci, którzy przybyli na miejsce ustalili, że do pokrzywdzonego  siedzącego na ławce przed blokiem miał podejść mężczyzna i zażądać wydania pieniędzy.

Jak ustalili funkcjonariusze sprawca grożąc pokrzywdzonemu rozbitą butelką zmusił go do zakupu w pobliskim sklepie sześciu piw i papierosów.

Prowadzone w tej sprawie przez policjantów działania, pozwoliły na zatrzymanie 11 kwietnia rano,  mężczyzny podejrzewanego o ten czyn. Na podstawie zebranego materiału dowodowego prokurator
przedstawił  28-latkowi zarzut wymuszenia rozbójniczego. W miniony piątek na wniosek prokuratora, sąd zadecydował o tymczasowym aresztowaniu podejrzanego na 2 miesiące.

Za takie przestępstwo grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Strzelce Opolskie: Usłyszeli łącznie 16 zarzutów

Kryminalni ze Strzelec Opolskich zatrzymali czterech mężczyzn podejrzanych między innymi o kradzieże, kradzieże z włamaniem do samochodów, garaży, piwnic na terenie powiatu strzeleckiego. Wszyscy usłyszeli już zarzuty. Za popełnione przestępstwa grozi kara nawet do 10 lat więzienia.

Pracujący nad sprawą kryminalni ze Strzelec Opolskich wytypowali osoby podejrzewane o szereg przestępstw popełnianych na terenie powiatu strzeleckiego. W miniony czwartek (11 kwietnia 2013 roku) policjanci zatrzymali czterech młodych mężczyzn podejrzewanych o krótkotrwałe użycie pojazdu, kradzieże, kradzieże z włamaniem do samochodów, garaży, piwnic, z których skradli m.in. sprzęt samochodowy, elektronarzędzia, rowery. Okazali się nimi mieszkańcy powiatu strzeleckiego, w wieku 15-18 lat. Jak ustalili funkcjonariusze działali oni wspólnie i w porozumieniu.

Zebrany materiał dowodowy pozwolił funkcjonariuszom na przedstawienie mieszkańcom powiatu strzeleckiego łącznie 16 zarzutów w tym: kradzieży z włamaniem, zaboru pojazdu i  kradzieży. Policjanci odzyskali część skradzionego mienia.

Dwaj 15-latkowie odpowiedzą za swoje czyny przed Sądem Rejonowym w Strzelcach Opolskich Wydział Rodzinny i dla Nieletnich. Za popełnione przestępstwa pozostałym grozi kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności. W sprawie nie wykluczone są dalsze zatrzymania.

Komentarze są zamknięte