Partnerstwo Nyskie 2020

Redaktor Obywatelski4

Pomnik Historii - Nysa14 gmin i trzy powiaty podpiszą porozumienie, którego celem ma być wspólne rozwiązywanie ważnych  problemów dotyczących demografii i rynku pracy występujących na ich terenach.

W związku z nowym podejściem prezentowanym w ramach programowania środków unijnych na lata 2014-2020, ukierunkowanym w dużej mierze na wzmacnianie spójności terytorialnej i wspieraniu planowania zintegrowanego, wspólnie z samorządami z trzech powiatów podjęliśmy działania mające utworzyć Partnerstwo Nyskie.

– poinformował rzecznik prasowy Urzędu Miasta w Nysie Artur Pieczarka.

W lipcu 2012 r. gmina Nysa podpisała list intencyjny z Powiatem Nyskim dotyczący współpracy i nawiązania Partnerstwa. Dało to początek inicjatywie „Partnerstwo Nyskie 2020”. Obecnie w skład Partnerstwa wejdzie 14 gmin: Biała, Branice, Głubczyce, Głuchołazy, Grodków, Kietrz, Korfantów, Lubrza, Łambinowice, Otmuchów, Paczków, Prudnik, Skoroszyce, Nysa oraz trzy powiaty: głubczycki, nyski i prudnicki.

info, pap, lz

 1. Jarek Toporowski
  | ID: 96413aa3 | #1

  Fabryk nowych nie będzię ! ! ! – PROPAGANDA – aby tylko dotrwać do wyborów samorządowych i POnownie do koryta się dopchać !

  Ruchy propagandowe będą się nasilać.

  Ja w swoich Głubczycach już parę razy pokazałem jak się „goni” POstkomuchów !

  PiS w Nysie „do jasnej, ciasnej ! ” NIECH SIĘ WEŹMIE DO ROBOTY ! ! !

  p s już mam dość propagandy jolki w opolskim radiu

 2. Irena
  | ID: ef2b5d26 | #2

  Dopóki nie będzie dobrego dojazdu do poszczególnych miejscowości, dopóki nie będzie Obwodnicy , to nie będzie inwestycji,nie będzie rozwoju.A papier wszystko [email protected] Toporowski -masz rację. Trudno zorganizować Referendum,to Nysa ma przerobione.Ludzie się boją pani Barskiej.A kto za nią stoi?Zobacz,teraz likwiduje Gimnazjium nr 3,szkołe z wyposazeniem sprzeda i znów moze rzadzic. A obiecywała sale gimnastyczną dobudować A to była kiełbasa wyborcza,teraz wiemy.,bo budzet zasili.A małe dzieci będą się turlały od autobusu,do autobusu, przebiegały pomiędzy samochodami,narazone na niebezpieczeństwo,wypadków przybędzie /to 360 dzieci/. A droga jak ser szwajcarski z dziurami. Ja na rto umieszczam wpisy.Słucham tez pani Joli.Zadziwiające.

 3. Irena
  | ID: ef2b5d26 | #3

  @NGO Dzieki . „Wielka przygoda z dojazdem do Budapesztu”.Piekne.

 4. Jarek Toporowski
  | ID: 7bba63ef | #4

  Irena :
  .Ludzie się boją pani Barskiej..

  A co ona gryzie ? – nie ma się czego bać !

  Tylko do pracy organicznej się brać !

Komentarze są zamknięte