Nysa pokazuje, że walkę można podjąć, choć nie wszystkie sposoby są dobre

Redaktor Obywatelski3

Łukasz Żygadło fot. PSCo rusz czytamy o kolejnej inicjatywie jaka powstaje w Nysie z powodu ciężkiej sytuacji demograficznej, oraz zawodowej w tym mieście. Warto śledzić jakie będą efekty tych zabiegów, aby wyciągnąć wnioski dla innych regionów. Jednak nie wszystko zasługuje na pochwałę.

Jak podała ostatnio NTO, nyski urząd pracy zmniejszył bezrobocie w regionie. Można więc powiedzieć – elegancko. Jednak nie do końca.

Okazuje się, że urząd wykreśla z listy zarejestrowanych bezrobotnych, osoby, które odmówiły przyjęcia oferowanej im pracy. Jednak aby wszystko było jasne – tę metodę uważam, za słuszną. Jeżeli ktoś pobiera zasiłek, a ma oferowaną pracę, powinien ją przyjąć i to bez dyskusji. Podobnie jest w kwestii ubezpieczenia społecznego, które mają osoby zarejestrowane w UP.

Ale, żeby poprzez wykreślanie osób bezrobotnych z list, cieszyć się spadającym bezrobociem?

Kiedyś było takie powiedzonko: „Panie daj pan spokój”. Pasuje tu jak ulał.

Autor: Łukasz Żygadło

 1. Irena
  | ID: ec7e3f12 | #1

  Dobrze,że podjęto próbę zatrudnienia bezrobotnych.Urząd Pracy interweniuje.Kto chce pracowac za niska pensje to pracuje.A wydanie nawet 100tys.zł na szkolenia,po których bezrobotny,nadal jest bezrobotnym jest szokujace.

 2. Irena
  | ID: 8dfbe100 | #2

  Skoro nasze dzieci, z dyplomami magistrów musza na zlewach pracować i to jeszcze dojechac na wyspy na własny koszt, to pytam A u nas nie ma zmywaków? A u nas ludzie nie jedzą?A u nas nie trzeba porzadków robić,aby otoczenie było schludne?To takie proste.Szkoda,ze sztab urzedników Powiatowego Urzędu Pracy w Nysie -nie myśli.Biernie patrzy. A pani Barska z kilkoma radnymi ma zakusy na zlikwidowanie gimnazjum nr 3.A przeciez to najbardziej ucierpia dzieci 10-13 lat.Obecnie maja szkołę „za miedza”a po likwidacji beda dojeżdzać autobusami tracic czas i pieniądze.A ile wypadków z udziałem dzieci przybędzie.To 360 dzieci.Droga w Nysie jak ser szwajcarski z dziurami,obwodnicy nie ma i nie będzie,.Strach.A jak kłamała pani Barska przed wyborami??Pamietamy.Obiecywała sale gimnastyczna do nr 3 dobudowac.A to była Kiełbasa Wyborcza.Ale to juz koniec jej rzadów.Nysa odetchnie.A dlaczego Galerii nie buduje?Skoro taka ma być dochodowa.??? Brak dobrego dojazdu do Nysy,uniemozliwia jej rozwój. Biedni tutaj mieszkańcy,bo władza nie chce nadazyć za ich potrzebami.!!!!!!!Litości pani Jolu!!!!!!!

 3. Jarek Toporowski
  | ID: 9480e19e | #3

  „Jeżeli ktoś pobiera zasiłek, a ma oferowaną pracę, powinien ją przyjąć i to bez dyskusji. ”

  Zgadzam się że powinien przyjąć – ALE ! to jest bajka wymyślona po to by zmniejszyć poniżej 150% średniej w bezrobociu – bo gdy jest przekroczone 150% wówczas Urząd musi płacić kuroniówke przez rok czasu , a nie pół roku

  TROSZKĘ ANALIZY – Wiadomo jak jest w Polsce – bydło kapitalistyczne tylko chce żerować na innych- najlepiej niech na nich robią zgodnie z piramidą kapitalizmu (piramidy nie ma i nie było ! ! ! w Czechach i Holandii)

  Ci co wymyślają takie POmysły niech zaczną od siebie – najlepiej niech się zrzekną się Trzynastek !

  Generalnie ja bym zmniejszył zatrudnienie w PUPach – bo i tak zaczynają pracę po 9 rano -najpierw trza się nażreć, kawy napoić, potem POplotkować. Po co darmozjadów trzymać na państwowym garnuszku skoro na ich wypłaty muszą robić pracownicy np -WYZYSKUJĄCEJ FABRYKI ZIOTT – bo to oni generują PKB

  Sorry że tak prymitywnie napisałem (ale tylko tak należy mówić o bydłu) – ale budżetówka – ta leserska w szczególności niech zacznie od siebie.

  Generalnie z tego co obserwujęjuż od dwóch tygodni – bydło kapitalistyczne się trzęsie na myśl że SOLIDARNOŚĆ zrobi należyty porządek w kraju i piramidka się skończy.

  Dzięki Bogu jest jeszcze PIP – oni zawsze wysłuchają :) ;) i nie tylko … :) ;)

Komentarze są zamknięte