Minął dzień na sygnale [12 marca]

Autor Obywatelski

Na-sygnale-150-150Opole: Odzyskali skradzione przedmioty
Policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Opolu dokonali zatrzymania 28-latka podejrzanego o rozbój. Funkcjonariusze sprawnie odzyskali skradzione w wyniku przestępstwa przedmioty. Wobec podejrzanego prokurator zastosował dozór policji.

Późnym wieczorem 5 stycznia br., dyżurny Komendy Miejskiej Policji w Opolu został powiadomiony telefonicznie o rozboju, którego ofiarą miał być młody mężczyzna idący ulicą Dubois w Opolu. Informację przekazała krewna pokrzywdzonego.
Policjanci ustalili, że do zdarzenia doszło około godziny 22:30 na ulicy Duboisa w Opolu. Mężczyzna idący ulicą został pobity. Sprawca skradł mu następnie telefon, srebrny łańcuszek oraz 50 zł. Poszkodowany wycenił swoje straty na ponad 600 zł.
Prowadzący postępowanie policjanci już w lutym odzyskali z jednym z komisów skradzione przedmioty. Prowadzone przez nich postępowanie przygotowawcze pozwoliło na wytypowanie i zatrzymanie podejrzewanego o rozbój mężczyzny. 28-latek z Opola został zatrzymany w miniony czwartek. Zebrany przez policjantów materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie zatrzymanemu zarzutu rozboju. Za taki czyn grozi kara nawet to do 12 lat pozbawienia wolności.
Prokurator zdecydował o zastosowaniu wobec podejrzanego środka zapobiegawczego w postaci dozoru policji.

Strzelce Opolskie: Zatrzymani z  narkotykami
Strzeleccy kryminalni zatrzymali dwóch mężczyzn podejrzanych o posiadanie i udzielanie środków odurzających. 19-letni mieszkańcy powiatu strzeleckiego przyznali się do przedstawionych im zarzutów. Podejrzanym grożą kary nawet do 3 lat więzienia.
6 lutego 2013 roku strzeleccy kryminalni podczas patrolowania miasta wylegitymowali  dwóch 19-letnich mieszkańców powiatu strzeleckiego. W trakcie przeprowadzonych czynności funkcjonariusze ujawnili u jednego z mężczyzn zawiniątka z suszem roślinnym. Dodatkowo 19-latek posiadał przy sobie elektroniczną wagę oraz rozdrabniacz do suszu. Przedmioty te zostały zabezpieczone przez policjantów.
W związku z podejrzeniem, że ujawniona substancja może być narkotykiem funkcjonariusze zatrzymali mężczyzn. Zostali oni umieszczeni w policyjnym areszcie. Zabezpieczony susz został poddany badaniu na testerze narkotykowym. Badanie wykazało, że mamy do czynienia z marihuaną.
Zebrany materiał dowodowy pozwolił funkcjonariuszom na przedstawienie jednemu z 19-latków zarzutu posiadania środków odurzających, natomiast drugiemu zarzutu ich udzielania. Obaj przyznali się do zarzucanych im czynów. Grożą im kary nawet do 3 lat pozbawienia wolności.

Prudnik: Sprawca kradzieży i 16-letnia paserka zatrzymani
Prudniccy kryminalni zatrzymali młodego mężczyznę podejrzanego o kradzież złotej biżuterii. W ręce funkcjonariuszy „wpadła” również 16-latka, która pomogła w zbyciu skradzionego mienia. Nieletnia odpowie teraz przed sądem dla nieletnich, natomiast 19-latkowi grozi do 5 lat pozbawienia wolności.
W czwartek 7 marca dyżurny policji w Prudniku został poinformowany o kradzieży mienia w jednym z domów jednorodzinnych na terenie powiatu prudnickiego. Pracujący nad sprawą policjanci ustalili, że do kradzieży doszło w okresie od lutego bieżącego roku  do 7 marca. Nieustalony wówczas sprawca skradł złotą biżuterię, którą zgłaszająca wyceniała na 700 zł.
Zajmujący się sprawą funkcjonariusze wytypowali i zatrzymali 19-latka i 16-latkę, mieszkańców powiatu prudnickiego podejrzanych o to przestępstwo. Okazało się, że to syn zgłaszającej skradł biżuterię, którą następnie jego koleżanka sprzedała do jednego ze sklepów jubilerskich na terenie Prudnika. Wymienieni przyznali się do opisanego czynu.
Nieletnia za pomoc w zbyciu skradzionych przedmiotów odpowie teraz przed sądem dla nieletnich, natomiast 19-latkowi grozi do 5 lat więzienia.

Prudnik: ofiara pożaru
11 marca o godz. 10:04 w Prudniku, przy ul. Chrobrego miał miejsce pożar mieszkania w budynku wielorodzinnym. Strażacy, którzy weszli do mieszkania przez okno, zlokalizowani leżące ciało mężczyzny. Obecny na miejscu lekarz stwierdził zgon. Działania straży polegały na dogaszeniu pożaru oraz przewietrzeniu lokalu.

Źródło: KWP w Opolu

Komentarze są zamknięte