Diecezja Opolska rozpoczyna orszak Kolędników Misyjnych

Redaktor Obywatelski

W wielu parafiach trwa akcja Kolędników Misyjnych 2012. Zwieńczeniem tej akcji będzie VII Prezentacja Kolędników Misyjnych, zaplanowana na sobotę 19 stycznia 2013 roku o g. 10.30 w auli Wyższego Seminarium Duchownego w Opolu przy ul. Drzymały l, do udziału w której serdecznie zapraszamy.

Zgłoszenia grup przyjmujemy w Wydziale Duszpasterskim Kurii Diecezjalnej do 16 stycznia 2013 r. (należy podać parafię, ilość uczestników i opiekunów oraz przybliżony czas występu kolędników).
W programie: prezentacje kolędników, spotkanie z Księdzem Biskupem i pamiątkowe zdjęcie, rozdanie pamiątek i poczęstunek. Głównym celem tej akcji jest zanieść radość Bożego Narodzenia do wszystkich rodzin parafii. Zewnętrznym jej wyrazem są: prezentowane scenki misyjne, wypowiadane życzenia i umieszczone na drzwiach błogosławieństwo: C+M+B (Christus mansionem benedicat – niech Chrystus błogosławi temu domowi). Cel kolędowania misyjnego związany jest także z podmiotem akcji. Są nimi dzieci-kolędnicy, które stają się ewangelizatorami a jednocześnie przez swoje zaangażowanie ewangelizują samych siebie oraz pomnażają swój młodzieńczy entuzjazm i radość. Radość ta, jeśli jest prawdziwa, staje się darem dla drugich. Stąd też nie ukrywamy, że misyjny wymiar kolędy wyraża się również w zbieranych ofiarach. Przeznaczeniem tych ofiar są projekty edukacyjne i duszpasterskie realizowane przez misjonarzy naszej diecezji zgodnie z założeniami statutowymi Funduszu.
oprac: ŁŻ
za: Diecezja Opolska 
Komentarze są zamknięte