Prezydent Obama po strzelaninie w szkole podstawowej

Niezależna Gazeta Obywatelska3

Wczorajsze popołudnia, prezydent Obama wydał oświadczenie w związku ze strzelaniną w szkole podstawowej w Newtown w stanie Connecticut. Jak tłumaczymy za stroną oficjalną Białego Domu.

Znieśliśmy zbyt wielu takich tragedii w ciągu ostatnich kilku lat. I za każdym razem uczę się jak przyjmować takie wiadomości, że nie reagują jak Prezydent, ale jako ktoś inny  – jako rodzic. (..)

 

Większość z tych, którzy zginęli dzisiaj to były dzieci – piękne małe dzieci w wieku od 5 do 10 lat. Mieli całe życie przed sobą – Urodziny, absolwentów, wesela, dzieci własnych. Wśród poległych byli również nauczyciele – mężczyźni i kobiety, którzy poświęcili swoje życie, aby pomóc naszym dzieciom spełniać ich marzenia.

 

Tak więc dziś nasze serca są złamane – dla rodziców i dziadków, sióstr i braci tych małych dzieci, jak i dla rodzin osób dorosłych, które zostały utracone. (..)

 

Jako kraj, przeszliśmy przez to zbyt wiele razy. Czy jest to szkoła podstawowa w Newtown, centrum handlowe w Oregonie, świątynia w Wisconsin, czy kino Aurora lub róg ulicy w Chicago – te dzielnice są nasze, a te dzieci są nasze. A my będziemy musieli się spotkać i podjąć sensowne działania, by zapobiec innym tragediom jak ta, bez względu na politykę.

 

Ten wieczór, Michelle i ja zrobię, to co pewnie każdy rodzic zrobi w Ameryce, przytuli swoje dzieci nieco mocniej, aby im powiedzieć, że ich kochamy i będziemy przypominać, jak głęboko się miłujemy. Ale są rodziny, w Connecticut, którzy nie mogą tego zrobić dzisiaj. A oni potrzebują nas wszystkich teraz. (..)  I zrobię wszystko, co w mojej mocy, jak prezydent, aby pomóc.

Bilans masakry w szkole podstawowej w Newtown, to – jak poinformowała policja – 20 dzieci i siedmioro dorosłych, w tym sprawca.

Według Associated Press, powołującej się na anonimowego przedstawiciela organów ochrony porządku, sprawca masakry, 24-letni Ryan Lanza, zginął od rany postrzałowej, którą sam sobie zadał.

„New York Times” pisze na swej stronie internetowej, że sprawca piątkowej masakry w szkole w Connecticut był synem jednej z tamtejszych nauczycielek i że najpierw zastrzelił matkę. Telewizja CBS, powołując się na anonimowych przedstawicieli władz, podaje, że to ojciec jednego z uczniów zastrzelił w piątek 27 osób, w tym 18 dzieci, w szkole podstawowej w Newtown. Napastnik nie żyje.

Według telewizji CNN wśród ofiar jest dyrektor oraz szkolny psycholog. Telewizja WABC informuje, że

24-letni napastnik w kamizelce kuloodpornej miał cztery sztuki broni. Z kolei Reuters pisze, powołując się na niewymienionego z nazwiska przedstawiciela organów ochrony porządku publicznego, że napastnik miał 20 lat, „był powiązany” ze szkołą w Newtown, a strzelał z karabinu kalibru 223.

Reuters pisze o niepotwierdzonych doniesieniach, według których napastników było dwóch; świadkowie mówią, że słyszeli dziesiątki strzałów. Brak informacji na temat motywów napastnika.

 

Oprac i tłumaczenie. TK, za: whitehouse.gov

 1. Kajtek
  | ID: 4b6281b8 | #1

  Ciekawy jestem , jak z tego wybrniecie DLACZEGO ?

  Kto się odważy dokonac analizy Przypadku.

  Czytam przecież pochwały kolegów za dobre teksty….
  ale cóż się stanie , jeżeli tysiąc napisze DOBRY TEKST.?

 2. Kajtek
  | ID: 4b6281b8 | #2

  Tego się spodziewałem. Milczenie.

  Piszą szkolne referaty i tym koniec .Powszechnie wiadomo, że napisanie analizy spowoduję założenie łańcuchów na nogi i ręce po wylądowaniu w Jusa.
  Niestety musi zaistnieć Odtworzona ELITA INTELEKTUALNA nie klasa ćwierć, otrzymująca pensje.

 3. kajtek
  | ID: b7ce0576 | #3

  Mili Opolanie milczą.

  A jednak w Polsce marzy się strzelanina;

  Ale przerażenie bierze, jak Teraz, audio z TVN 24.., pewien cywilizowany xWażny
  ..powiedział, że jest tak uduchowiony, że jak dzieci bierze na strzelnicę , TO ZAWSZE PRZYPOMINA , ŻE STRZELAJĄ Z NABOJÓW DO ZABIJANIA.

  To Dopiero Sukces Nowej Cywilizacji w Polsce. Szalom.

  Jak z Zony wyjadą , będą Gotowi…

  ……… Policjant będzie mógł użyć broni wobec dzieci poniżej 13 lat lub kobiet w ciąży. Co więcej nie będzie musiał oddawać strzału ostrzegawczego. Takie zmiany zakłada przygotowany przez MSW projekt ustawy o środkach przymusu bezpośredniego i broni palnej. O sprawie napisał środowy „Dziennik Gazeta Prawna”. Rzecznik policji zapewnia jednak, że mundurowi wcale nie chcą większych uprawnień. Chcą tylko, by wspomniane zapisy znalazły się w dokumencie rangi ustawy, a nie w rozporządzeniu.

  Latem policja i na lądzie i na wodzie
  Lato nad morzem…
  czytaj dalej »
  W tekście środowego „Dziennika Gazety Prawnej” zatytułowanym: „Policja: Dajcie nam strzelać do dzieci” napisane jest, że zmiany w prawie Ministerstwo Spraw Wewnętrznych tłumaczy koniecznością walki ze zorganizowanymi i przemyślanymi działaniami grup przestępczych i organizacji terrorystycznych.

  Jeśli zmiany wejdą w życie, policjant będzie mógł strzelać do członków takich grup, gdy dojdzie do „zagrożenia życia lub zdrowia funkcjanariusza lub innej osoby”. Oprócz tego, funkcjonariusze będą mogli korzystać m.in. z materiałów wybuchowych, granatów hukowo-błyskowych, petard.

  http://www.tvn24.pl/wiadomosci-z-kraju,3/policja-chce-moc-strzelac-do-dzieci-rzecznik-zaprzecza,264197.html

Komentarze są zamknięte