Subiektywny przegląd tygodnia: „niewypał” Jarmuziewicz, Radek drażni Rosjan, ale mamy siebie – prawda?

Redaktor Obywatelski

Z Opole: Tadeusz Jarmuziewicz, nasz wspaniały wiceminister w resorcie transportu potrafi się popisać pamięcią o województwie, którego obywatele po raz kolejny uczynili go posłem. Jako wiceminister ma większą możliwość lobbowania dla swojego regionu, jednak co się dzieje? 

Okazuje się, że Tadek chce pracować dla wszystkich. No, panie pośle, ministrze, tak się nie da! Nie można wszystkich zawsze równo obdarować, ale może walczyć o swoje dla swoich. Chyba wszyscy pamiętają jak traktowana była Włoszczowa przez śp. Przemysława Gosiewskiego, gdzie wybudowano nową stację kolejową w trosce o małą grupę pasażerów. Tadek, tak się dba o swoje!

Przez to wszystko przewodniczący Sejmiku Województwa Bogusław Wierdak nazwał Tadka „niewypałem”. To mi się podoba!

Teraz spójrzmy na sprawę z drugiej strony. Powstały poprawki partii opozycyjnych, które zakładały przekazanie środków na budowę obwodnic dla Niemodlina i Nysy, ale przepadły głosami koalicji PO-PSL. Jak wytłumaczył to lider PO w regionie, poseł Leszek Korzeniowski? „Jest taka niepisana zasada, że poprawek opozycji się nie głosuje”. Szkoda, że nie ma takiej zasady, że wyborcy nie głosują na pierwszego na liście wyborczej…

Patryk Jaki otrzymał od sądu naganę za zorganizowanie nielegalnej demonstracji w trakcie kampanii wyborczej w roku 2011. Podobno ostatnia naganę Jaki otrzymał w podstawówce, od nauczycielki historii, która nauczała, że Stalin był dobrym wujkiem Polski, a poseł nie chciał się z tym zgodzić. Wzruszające.

Opole wycofuje się z pomysłów „śmieciowych”. Już się boje co urzędnicy wymyślą nowego.

Z Kraju: 

Odezwali się wielcy opozycjoniści i politycy, którzy byli internowani, a Kaczyński nie. Bo jak Kaczyński może tego żałować? Przecież on nic nie znaczył, nic nie robił, nie działał. No, cóż, ważne, że taki pan Frasyniuk jest teraz poza polityką, a w IIIRP osiągną tyle, co Kaczyński w komunie. To jest ważne!

Co z tymi naszymi liniami lotniczymi LOT? Miało być tak pięknie, tai wspaniały samolot mamy, takie plany dalekich podróży były, a tu długi i prośba o wsparcie państwa? To jest się z czego cieszyć, czy nie?

Balcerowicz zadeklarował, że zakłada partię polityczną. Czy ktoś słyszał coś więcej prócz samej deklaracji? Media chyba temat całkowicie zignorowały, to może Leszek się wycofał?

Radek Sikorski(już się można śmiać) poprosił o pomoc ws. odzyskania wraku tupolewa Unię, a dokładnie komisarz Catharine Ashton. Pani komisarz prośbę przyjęła do wiadomości.

Podobnie jak Rosjanie, bo już Radek się umówiony z minister spraw zagranicznych Rosji Siergiejem Ławrowem na pogadankę. Ciekawe czy będzie awantura?

Ogólnie, to Ławrow jest taki opalony zawsze, czy to naturalna karnacja?

Pamiętajcie wszyscy jedno, najważniejsze przesłanie: Mamy tylko siebie!

autor: Łukasz Żygadło 

Komentarze są zamknięte