Subiektywny przegląd tygodnia: Opolskie Archiwum X oraz objazd premiera po kraju

Redaktor Obywatelski

Z Opola

Uwaga, teraz niech każdy z was zanuci sobie melodię z serialu Archiwum X. Już? Macie ją w myślach? To teraz prezentujemy przerażającą historię z Opola z udziałem lokalnych polityków…

Otóż Michał Nowak (Solidarna Polska) napisał do PRM Romana Ciasnochy (PO), że Marcin Ociepa (RDO) używa godła i herbu miasta Opola na zaproszeniach wysłanych do przewodniczących rad dzielnic! Natomiast na tych zaproszeniach widnieje adres mail Stowarzyszenia Horyzonty! Nucicie dalej melodię? Przechodzą was ciarki? Bo mnie tak.

Prezydent Komorowski nie przyleciał do Opola bo bał się mgły. W serwisie NTO.pl wiadomość o odwołanej wizycie   dodał autor o niku: MAK.

Jednak konferencja dotycząca demografii na którą zaproszony był prezydent odbyła się. Odkryto tam Amerykę na nowo. Otóż dlaczego region się wyludnia? Bo nie ma pracy! Kolumb by się uśmiał.

W Krapkowicach mają genialny sposób na mieszkania komunalne. Jeżeli ktoś zalega z czynszem, to gmina dorzuci mu dodatkowego lokatora. Ha! ciekawe jak podzielą obowiązek mycia łazienki.

Podobno taki pomysł kiedyś pojawił się w Opolu tylko prawnicy go zablokowali. I tu widać na przykładzie Krapkowic, które odniosły medialny sukces, że prawników nie zawsze należy słuchać.

Policja wjechała biednej matce do domu, za 2 tys złotych długu, który zresztą owa kobieta myślała, ze został umorzony… No cóż, czy można jeszcze powiedzieć, że państwo sprawnie działa?

Z Kraju:

Donald Tusk po raz 158 od czasu objęcia rządów, robi objazd po kraju w celu ratowaniu wizerunku swojej partii. Dobrze, że nam premier jeszcze nie osiwiał z tego wszystkiego. Cytując klasyka, zawsze zamiast osiwieć mógł ……

Debata PiS o pracy bez sukcesu medialnego. Tzn sukces był- nikt o PiS nie powiedział źle. Możemy się jednak śmiać lub  nie, a oponenci prawicy mogą mówić, nawet, że możemy śnić, ale ja wiem, że wygramy.

Mucha do dymisji? Jakiej dymisji? Jeżeli ktoś myślał, że stołek Muchy jest zagrożony, to niech przeżuci się na baśnie Andersena, tam przynajmniej są ładne opisy przyrody.

Jednak klasę pokazał Jan Tomaszewski (PiS). Jeżeli uważa, że Mucha nic nie zawiniła, to tak mówi. Bez kalkulacji, szczerze. Goni za to, za co się należy i tyle. Brawo!

Antoni Macierewicz 10 października był w dwóch miejscach w jednym czasie. W Sejmie i sądzie. Dzwoniącym z Sejmu powiedział, że jest w sądzie i na odwrót. Ale ja wiem, że tak było! Macierewicz opanował efekt bilokacji do perfekcji! Czekamy teraz na trilokację.

Minister spraw zagranicznych Radek Sikorski ciągle apeluje do mediów- o nie publikowanie informacji o błędach ministerstwa najczęściej. Cały styl działania polityków PO- narobić bałaganu i zmiatać pod dywan, blokując wolność prasy. Demokracja, co nie?

autor: Łukasz Żygadło 

Komentarze są zamknięte