Razem posprzątają cmentarz przy Wrocławskiej w Opolu

Niezależna Gazeta Obywatelska

Natalia Barczyk i Wiceprzewodniczący Rady Miasta Opola Marcin Ociepa wraz ze Stowarzyszeniem „Horyzonty” zapraszają po raz drugi na obywatelską akcję porządkowania zabytkowej nekropolii przy ul. Wrocławskiej przed dniem Wszystkich Świętych.

Chcemy okazać szacunek szczególnie tym zmarłym, których groby są opuszczone, a jednocześnie sami zadbać o ten piękny i stary zabytkowy teren. Dzięki zeszłorocznej akcji udało się ponownie zwrócić uwagę na ten niszczejący cmentarz , co w tym roku zaowocowało decyzją o pierwszych pracach inwentaryzacyjnych, które będą miały na nim miejsce. – czytam na profilu akcji na Facebooku.

Zakład Komunalny zapewni dla wszystkich uczestników narzędzia. Organizatorzy proszą tylko o zabranie ze sobą ubioru roboczego i własnych rękawic.

Kawiarnia Coffee Moment przy  ul. Koraszewskiego w Opolu włączyła się do akcji i
każdy, kto przyjdzie na sobotnią akcję sprzątania zabytkowego cmentarza przy ul. Wrocławskiej dostanie kupon na kawę, lub gorącą czekoladę do zrealizowania właśnie w tej kawiarni! Pomyślcie jak będzie smakować po takim dobrym uczynku!

Wcześniej pisaliśmy obszernie o cmentarzu i zagrożeniu zamiany go w park http://ngopole.pl/2012/04/14/nasz-temat-czy-zamiany-cmentarza-w-park-jest-juz-przesadzona/

Oprac. TK

Komentarze są zamknięte