NGO Świat – kolejna debata w USA

Redaktor Obywatelski

Barack Obama i Mitt Romney spotkają się w kolejnej debacie. Stawka jest wysoka. Jeżeli Obama kolejny raz przegra, może znacznie zmniejszyć swoje szanse na zwycięstwo w wyborach. 

Polacy, którzy dostali się do parlamentu Litwy mają szansę na tworzenie koalicji rządzącej w tym kraju. Polacy mają zagwarantowane 6 mandatów w parlamencie.

Najwięksi operatorzy energii odnawialnej w Niemczech zapowiedzieli podwyżki podatku od cen energii o 50%! Tak więc nie tylko w Polsce jest tak źle.

Unia Europejska przedłużyła o rok sankcje wobec reżimu w Mińsku. Władze wspólnoty obawiają się, że na Białorusi ciągle panuje brak poszanowania wobec demokracji.

Separatyści wygrali wybory samorządowe w Belgii. Separatystyczna partia Nowy Sojusz Flamandzki zdobyła bardzo dobry rezultat we flamandzkiej części kraju. Specjaliści obawiają się, że podzieli to Belgię na dobre.

Dziesięciu policjantów zostało rannych podczas nocnych zamieszek w Lizbonie. Funkcjonariusze bronili dostępu do Zgromadzenia Republiki oraz siedziby premiera. Protestujący domagali się dymisji rządu Pedra Passosa Coelho a także zerwania umowy zawartej przez Portugalię z MFW i Unią Europejską. W Portugalii panuje coraz większa bieda i bezrobocie.

Będą przedterminowe wybory w Izraelu. Zdecydował o tym tamtejszy parlament. Wybory zostaną zorganizowane 22 stycznia przyszłego roku. Jest to wynik spięć szefa rządu z ministrami pochodzącymi z innych partii.

Siedem chińskich okrętów wojennych zauważono blisko japońskich wód terytorialnych- informuje  ministerstwo obrony narodowej Japonii.

Pracownicy metra w Atenach strajkowali we wtorek rano. Nie godzą się na program oszczędnościowy, proponowany przez rząd Grecji.

Dziś światowy dzień mycia rąk…

oprac: ŁŻ

 

Komentarze są zamknięte