Biznes bliżej ludzi: Neutralizacja nieprzyjemnych zapachów

Niezależna Gazeta Obywatelska

„Produkt został wymyślony w Stanach Zjednoczonych, ale korzeni i receptur należy doszukiwać się w Indiach” z przedsiębiorcą Piotrem Jędrysikiem, dystrybutorem wyłącznym preparatu OdorGone, członkiem Towarzystwa Biznesowego Śląskiego rozmawia Tomasz Kwiatek

Zajmujesz się zawodowo neutralizacją i likwidacją nieprzyjemnego zapachu, co to praktycznie oznacza?

Otaczający nas zapach niejednokrotnie jest przez nas ignorowany, nie zwracamy uwagi na to czym i jak pachnie. Nasza świadomość reaguje na skrajne zapachy, ale wówczas przeważnie jest za późno. Rozlało się mleko, zwymiotowało dziecko, pies „nie zdążył” wyjść na spacer…. Wszystkie te zapachy neutralizujemy skutecznie tylko wtedy jeżeli potrafimy dokładnie zlokalizować ich źródło. Wówczas możemy sobie poradzić tylko środkiem którym bez obaw o uszkodzenia spryskamy tapicerkę, obicia welurowe, skórzane, dywany, zasłony lub żaluzje. 

Na naszym rynku ciężko jest o takie środki, przeważnie sięgamy po dostępne powszechnie odświeżacze zapachowe i perfumujemy powietrze. Chwilowo odczuwamy ulgę, by nie zlokalizowany wcześniej problem powrócił.

Nasza neutralizacja jest skuteczna właśnie dlatego, że dociera do źródła problemu.

Czy jak pali ktoś w domu, w samochodzie możesz pomóc?

W tym przypadku zastosujmy zasadę, której używamy pomagając ludziom w problemach zapachowych zadając pytanie: gdzie „leży” dosłownie problem?

Na przykład ktoś zapalił w pomieszczeniu i wyszedł, pomimo upływu kolejnych godzin nadal odczuwamy ten zapach?

Zapach papierosów pozostał pewnie na żaluzjach w pomieszczeniu, opadł na piękny dywan i tapicerowane obicia foteli. Nie poradzimy sobie inaczej jak tylko likwidując problem właśnie w tych miejscach – odświeżaczem powietrza tego nie zrobimy.

Spryskując bezpośrednio te miejsca rozwiązujemy nasz problem, podobnie jest w samochodzie.

Często mamy zwierzęta w domu, które powodują nieprzyjemny zapach.  OdorGone może pomóc?

Sam od niedawna jestem posiadaczem psa, nie byłem co do tego przekonany, niestety,  ale argument moich dzieci był nie do podważenia: „przecież poradzimy sobie tato OdorGonem, jak będzie problem”  Dzieci wygrały, pies zamieszkał z nami a środek faktycznie uratował moje nerwy. Zanieczyszczenia odchodami, wymiocinami neutralizowane już przed ich posprzątaniem dają niewiarygodny komfort dla domowników. Szybko też znaleźliśmy inne zastosowania, mokra sierść po deszczu ma specyficzny zapach, spryskanie tej sierści bez obaw o psa pomaga w 100%, zapach suczki w czasie cieczki nie tyle jest uciążliwy dla domowników, co powoduje kolejkę bezdomnych psów przed drzwiami, spryskanie schodów, drzwi odcina ten problem – psy nie wyczuwają egzystencjalnej potrzeby i nie zanieczyszczają terenu wokół domu. 

Co ze wstydliwym problem jak zapach nieprzyjemny z butów. Teraz przy zakupie butów często sprzedawcy proponują spray. Czy ten preparat radzi sobie lepiej?

OdorGone jest produktem naturalnym (woda + specjalnie dobrany wyciąg z roślin), nie chciałbym dyskryminować tego co się sprzedaje w sklepach, pewnie te środki działają równie dobrze, osobiście jednak miałbym obawy co do użycia środka chemicznego w miejscu gdzie trzymam swoje nogi. Przy OdorGonie nie mam takich obaw. 

Jesteś dystrybutorem wyłącznym tego środka w Polsce. Kto go produkuje i na czym polega jego innowacyjność.

To długa historia, pewnie nie do opowiedzenia w tym artykule w całości. Produkt został wymyślony w Stanach Zjednoczonych, ale korzeni i receptur należy doszukiwać się w Indiach. Stamtąd też pochodzą twórcy tego środka. Ja sprowadzam koncentrat produktu ze Stanów i konfekcjonuje go w odpowiednie pojemniki, butelki u nas w Polsce. Sprzedajemy go nie tylko u nas, mamy również odbiorców w Hiszpanii, Rosji. Prowadzimy rozmowy z innymi krajami. Aktualnie poszukuję inwestora lub wspólnika, by się dalej rozwijać.

Jak chodzi o innowacyjność to powinna pewnie być tłumaczona poważnie, naukowo a ja mogę powiedzieć tylko tyle, że produkt po prostu działa i jest bezpieczny w użyciu ze względu na swój naturalny charakter.   Natomiast miejsca jego zastosowania same tłumaczą jak bardzo musi być skuteczny. Hotele, pensjonaty, szpitale, domy pomocy społecznej, spółdzielnie mieszkaniowe, kina, teatry, środki transportu osobowego – samoloty, autobusy, pociągi, oczyszczalnie ścieków, zakłady weterynaryjne, zakłady przemysłowe, ubojnie, hodowle zwierząt, ogrody zoologiczne. 

Dziękuję za rozmowę.

Zainteresowanych odsyłamy do strony www.odorgone.pl. Wywiad w ramach inicjatywy NGO cyklu artykułów „Biznes bliżej ludzi”. 

Komentarze są zamknięte