Subiektywny przegląd tygodnia: Opolanie na marszu, chwalimy GW, debata PiS oraz Misio Kamiński…

Redaktor Obywatelski

Z Opola:

Ano z Opola na marsz „Obudź się Polsko” ma wyruszyć 14 autokarów. Nasza reprezentacja dołączy do grupy około 100tys protestujących w Warszawie. Ciekawe kto z opolskim parlamentarzystów będzie na marszu?

Minister Radziszewska była w Opolu! Jak fajnie.

Radny Lucjusz Bilik zrezygnował z szefostwa w klubie radnych SLD. Ma to związek z powołaniem go na stanowisko doradcy marszałka ds. sportu. Lucek dotychczas był wicedyrektorem w UMWO, jednak jego stanowisko zlikwidowano. Dobry gracz zawsze się jak się ustawić.

Nie wiem kto, ale ktoś z SLD bardzo krytykuje Lucka za takie posunięcie. Mielec? Sekula? Kto inny może? Ale czy w tej całej krytyce wchodzą w skórę Lucka? Chłopina ma dwa lata do emerytury i musi ten czas wyrobić. Zejść z zarobków jest ciężko, więc pojawiające się propozycję każdy dojrzały pracownik przyjmuje bez wahania. Zobaczycie krytycy jak Lucka wieku będziecie!

Jak donosi „Gazeta Wyborcza”, brakuje fal radiowych dla Mniejszości Niemieckiej. KRRiT tłumaczy, że nie ma żadnej wolnej linii. Radio jest, kasa na prowadzenie rozgłośni jest, dziennikarze są, ino nazwy nie ma. Jeżeli, ktoś ma pomysły jak dalej blokować linię, aby nie powstało propagandowe radio MN, to piszcie do KRRiT!

Ale trzeba pochwalić GW w tym tygodniu. Potrafiła skrytykować decyzję Rady Miasta, która odrzuciła raport radnych SP dotyczący działalności straży miejskiej. Tak, potwierdzam, sprawa została zamieciona pod dywan.

GW również odkryła, że w Lidlu sprzedają gadżety świąteczne… Mamy wrzesień. Czyli można rozumieć, że w styczniu w sklepie zobaczymy jajka wielkanocne?

Z Kraju:

Odbyła się debata „Alternatywa” zorganizowana przez PiS. Moim zdaniem, okazała się wielkim sukcesem. Inne zdanie mają przeciwnicy polityczni. Można się dziwić?

SLD pozazdrościło debaty Kaczyńskiemu. Leszek Miller zapowiedział zorganizowanie swojej debaty w Sejmie, która jak mówi szef sojuszu- będzie lepsza. Poczekamy, zobaczymy.

Odbył się ponowny pogrzeb „Anny Solidarność”. Pani Aniu dziękujemy, że Pani była! Niech Pani spoczywa w spokoju.

Przemysław Wipler rozjechał w programie „Polityka przy kawie” Andrzeja Halickiego z PO. Wipler mówił merytorycznie, a Halicki używał „antypisowskiego” języka. Upada nam PO coraz niżej i niżej już…

Piotra Zarembę(UważamRze, Rzeczpospolita, wpolityce.pl) chyba przestaną zapraszać na dyskusję do radia TOK.FM. Chłopina rozbija wiedzą innych dyskutujących topiąc ich dziwaczne teorie propagandowe. Nawet główna agentka PO Dominika Wielowieyska nie daje mu rady!

Jak mówi Misio Kamiński o Kwaśniewskim? „To człowiek o niegasnącym potencjale”. Z pałacu prezydenckiego, gdzie walczył z niesprawiedliwością w mediach, z bezprawiem u boku Lecha Kaczyńskiego, Misio przeszedł na stronę… Sami zdecydujcie gdzie.

John Godson może przejść do PiS. Tak przynajmniej twierdzą „złote usta” Mariusza Błaszczaka. Szczerze to Godnosowi się nie dziwię. Ma poglądy prawicowe i zapewne szlak go trafia jak ma głosować przeciw życiu popierając aborcję.

autor: Łukasz Żygadło

Komentarze są zamknięte