Minął dzień na sygnale: 24 wrzesień, poniedziałek

Niezależna Gazeta Obywatelska

Opole: Poszukiwani świadkowie wypadku Opole – Walidrogi

Wydział do Walki z Przestępczością przeciwko Życiu i Zdrowiu Komendy Miejskiej Policji w Opolu prowadzi postępowanie w sprawie wypadku drogowego. Do zdarzenia doszło 6 września br. około godziny 5:45 na 194,2 km drogi krajowej nr 94 – trasa Opole – Walidrogi. Kierujący fiatem Seicento, jadąc z kierunku Opola w kierunku miejscowości Walidrogi potrącił mężczyznę jadącego rowerem w tym samym kierunku. W wyniku tego zdarzenia rowerzysta poniósł śmierć na miejscu, a kierowca samochodu osobowego zbiegł z miejsca zdarzenia. Wydział do Walki z Przestępczością przeciwko Życiu i Zdrowiu KMP w Opolu poszukuje świadków tego zdarzenia. Osoby mogące pomóc w sprawie prosimy o kontakt z Komendą Miejską Policji w Opolu przy ulicy Powolnego 1, pod numerem telefonu 77/422 2641, 77/422 2553 bądź pod numerem alarmowym 997 (z telefonów komórkowych 112).

NAMYSŁÓW: zatrzymany za usiłowanie oszustwa „na wnuczka”

Fałszywy wnuczek potrzebował 50 tysięcy złotych od mieszkańca Namysłowa w związku z uczestnictwem w wypadku drogowym. W imieniu wnuczka pieniądze miał odebrać policjant. Starszy mężczyzna zachował czujność i powiadomił o zdarzeniu namysłowskich funkcjonariuszy. Policjanci zatrzymali 22-letniego mieszkańca powiatu krotoszyńskiego, który miał odebrać pieniądze dla fałszywego wnuczka. Teraz mężczyźnie grozi kara do 8 lat pozbawienia wolności. Do zdarzenia doszło w ubiegłym tygodniu na terenie Namysłowa przed godziną 13. Na telefon alarmowy Policji zadzwonił mężczyzna, który powiedział, że przed chwilą rozmawiał telefonicznie z mężczyzną podającym się za jego wnuczka, który miał wypadek drogowy w Opolu, jest na komendzie Policji i potrzebuje na załatwienie sprawy 50 tyś złotych. W imieniu rzekomego wnuka pieniądze miał odebrać nieumundurowany policjant. Początkowo pokrzywdzony wierzył w tą opowieść wnuczka o wypadku i wypłacił z banku kwotę 30 tyś złotych, informując „wnuczka”, że tylko taką kwotą dysponuje. W wyniku dalszy rozmów telefonicznych z fałszywym wnuczkiem starszy mężczyzna nabrał podejrzeń, co do wiarygodności krewnego i opowiedzianej przez niego historii. Mieszkaniec Namysłowa o wszystkim poinformował policjantów.

Namysłowscy kryminalni, przy współpracy z pokrzywdzonym, zorganizowali zatrzymanie fałszywego policjanta, który miał odebrać pieniądze dla wnuczka. W wyniku podjętych działań namysłowscy kryminalni zatrzymali zupełnie zaskoczonego mężczyznę, przed klatką schodową w miejscu przekazania pieniędzy. Do zdarzenia doszło w centrum Namysłowa. Adrian K. usłyszał już zarzut usiłowania oszustwa, za co grozi mu kara pozbawienia wolności od 6 miesięcy do lat 8. Na wniosek Prokuratury Rejonowej w Kluczborku Sąd Rejonowy w Kluczborku tymczasowo aresztowany podejrzanego na 3 miesiące. Sprawa ta ma charakter rozwojowy.

 

Opole: Policjanci wspierali niepełnosprawnych.

We wrześniu policjanci Wydziału Prewencji KMP w Opolu wystawili swoje stoisko w ramach XII Opolskich Dniach Osób Niepełnosprawnych. Impreza odbyła się na Pl. Wolności w Opolu. XII Opolskie Dnie Osób Niepełnosprawnych cieszyły się dużym zainteresowaniem mieszkańców Opola i gości z całego województwa. Pośród wielu stoisk wystawienniczych dużą popularnością cieszyło się stoisko Wydziału Prewencji Komendy Miejskiej Policji w Opolu. Policjanci rozdawali materiały profilaktyczne (m.in. ulotka „Bezpieczny Senior – oszustwa metodą na wnuczka”), jak również udzielali licznych porad na temat zagrożeń, obowiązujących przepisów oraz uprawnień Policji w konkretnych przypadkach. Wśród dzieci największą atrakcję stanowiła dmuchana maskotka opolskiej Policji „Policuś”, przy której wielu uczestników festynu chętnie się fotografowało.

Oprac. TG

Komentarze są zamknięte