Subiektywny przegląd tygodnia: 17 września razem? Rychu mówi nie, współczucia dla rodziny Walentynowicz

Redaktor Obywatelski

Z Opola:

Jest 17 września. Wszyscy powinni zjednoczyć się i wspólnie obchodzić rocznicę napaści sowietów na Polskę. Nastąpił jednak podział!

Patryk Jaki uparł się, że to on będzie podtrzymywał tradycję, dlatego nie zgodził się na wspólne obchody o godzinie 20.00.

Cała reszta prawicy uczciła rocznicę o godzinie 18.00. Pytanie tylko, kto popełnił błąd? Myślę, że każdy z uczestniczących w obchodach oceni to sam.

„Ktoś bliski” posła Jakiego otwiera lokal na Toropolu. Mamy twarz dla lokalu: Zbigniew Ziobro!

Komisja Rewizyjna odrzuciła w całości raport radnych Bukowskiego, Nowaka i Żebrowskiej, dotyczący straży miejskiej. Podobno pierwszy raz w historii. To pierwszy raz w historii, kiedy ktoś przygotował raport, którego w takim wydaniu, komisja, nawet się nie spodziewała? Straż Miejska działa źle i tyle. Kogo to boli?

Powstał zespół ds. Pistówanio Ślónskij Godki. Do zespołu weszło 17 posłów, w tym dwie Opolanki: Janina Okrągły i Brygida Kolęda-Łabuś.

Ale nie Rysiu Galla! Poseł MN, uważa, że jest na tyle dużo zespołów, że brakuje czasu na pracę w komisjach. I tu raz, w życiu przyznam Ryśkowi rację! Tylko, cała sprawa, ma jeszcze drugie dno. Rychu, nie chce wspierać inicjatywy „Godki Ślónskiej”, bo to osłabia Mniejszość Niemiecką.

I ja też jeśli miałbym wybierać, to jestem za Ryśkiem. Przecież wszystkie Ryśki to fajne chłopaki, no nie?

Z Kraju:

„To nie nasza mama i babcia”- takie słowa padły po ekshumacji śp. Anny Walentynowicz. I znów wszystko zaczyna się od „Anny Solidarność”.

To podłe! Ludzie, przez 2,5 roku, modlili się przy grobie, w którym nie leżała ich bliska osoba. Nie życzę, nikomu, nawet największemu wrogowi, aby musiał znosić takie upokorzenie…

Kolejny odprysk afery Amber Gold! Osoby, który pożyczyły pieniądze od Marcina P., muszą oddać wszystko i to jak najszybciej. Nie w ratach, tak jak mieli to ustalone w umowie, lecz w całości. Co jest większym skandalem? Pożyczka Amber Goldy, czy działanie państwa w tej sprawie?

Leszek Miller pyta: „Pokażcie mi te nowe twarze w PiS”. No to proszę: Duda, Wipler, Kamiński(stara-nowa twarz), Kownacki(powrócił na łono matki), że już nie wspomnę o kilku posłach, którzy odeszli do SP. Wystarczy?

Radek Sikorski namawia Brytyjczyków do Europy. Współczuje…

Andrzej Duda: Gowin poprze wniosek PiS dotyczący komisji śledczej i jeszcze namówi kolegów. Ach, te krakusy! Zawsze chlapną coś ciekawego

I oto kolejny przykład: Ziobro mówi:”Zmiażdżę PO”- chodzi o postawienia Zbyszka i Jarka przed Trybunałem Stanu. I tu Zibiemu wierzę jak nigdy, życząc powodzenia.

Na koniec: naszą sobotnią zagadkę NGO dla fanów na Facebook rozwiązał bardzo szybko Michał Dróbka. Warto wejść i zobaczyć  jak wyglądał Pałac w czasach świetności. Dziś wygląda tak jak na zdjęciu obok!

Autor: Łukasz Żygadło  

Komentarze są zamknięte