Minął dzień na sygnale: 28 sierpnia, wtorek

Niezależna Gazeta Obywatelska

Brzeg: Policjanci ewakuowali 7 osób z płonącego bloku

Szybka i sprawna reakcja brzeskich policjantów uratowała życie mieszkańców palącego się bloku. Dzięki przeprowadzonej przez nich ewakuacji nikt podczas zdarzenia nie ucierpiał. Funkcjonariusze z budynku wyprowadzili 7 osób. Teraz Policja wyjaśnia przyczyny i okoliczności pożaru. 25 sierpnia br. dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Brzegu otrzymał zgłoszenie o pożarze w bloku mieszkalnym na terenie Brzegu. Natychmiast na miejsce został skierowany patrol policji. W palącym się budynku było 6 mieszkań. Po przyjeździe okazało się, że duszący dym był już na całej klatce schodowej. Pożar, który wybuchł w piwnicy szybko się rozprzestrzeniał a zadymienie i wysoka temperatura były zagrożeniem dla życia i zdrowia mieszkańców. St. sierż. Paweł Rosiński i st. sierż. Michał Kleszcz niezwłocznie podjęli decyzję o ewakuacji osób przebywających w budynku. Podczas całej akcji gęsty dym odciął drogę policjantom ratującym życie starszej kobiety. 80 – latka została wyprowadzona przez jednego policjanta, niestety drugi nie zdążył opuścić mieszkania. Po przybyciu na miejsce straży pożarnej st. sierż. Michał Kleszcz opuścił mieszkanie przez okno. W czasie akcji ratunkowej policjanci ewakuowali 7 osób. Dzięki szybkiej i zdecydowanej reakcji przybyłych na miejsce pożaru funkcjonariuszy żaden z mieszkańców budynku nie odniósł obrażeń. Dwa zastępy straży pożarnej ugasiły pożar, teraz Policja wyjaśnia przyczyny i okoliczności pożaru. St. sierż. Paweł Rosiński i st. sierż. Michał Kleszcz w Policji służą od 6 lat i na co dzień wykonują pracę dzielnicowych.

Strzelce Opolskie: Napadł na 84-latkę

Strzeleccy kryminalni ustalili i zatrzymali mężczyznę podejrzanego o rozbój na 84-letniej kobiecie. 25- letni przyznał się do zarzucanych mu czynów. Został tymczasowo aresztowany na 3 miesiące. Za rozbój i kradzież z włamaniem grozi mu kara do 12 lat pozbawienia wolności.

22 sierpnia br. wieczorem dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Strzelcach Opolskich otrzymał telefoniczną informację, że na klatce schodowej w jednym z bloków w miejscowości Strzelce Opolskie leży starsza kobieta, która została napadnięta. Natychmiast na miejsce został skierowany patrol Policji. Jak się okazało poszkodowana w wyniku tego zdarzenia odniosła obrażenia ciała. 84-letnia kobieta została zabrana do szpitala. Policjanci ustalili, że sprawca przewrócił kobietę na posadzkę i doprowadzając ją do stanu bezbronności ukradł jej z torebki portfel z pieniędzmi.

Po dwóch dniach strzeleccy kryminalni ustalili i zatrzymali podejrzewanego w tej sprawie mieszkańca powiatu strzeleckiego.

Zebrany materiał dowodowy pozwolił prowadzącym postępowanie na przedstawienie 25 – latkowi zarzutu rozboju. W toku prowadzonych czynności policjanci ustalili również, że w nocy 18/19 sierpnia br. dokonał on także kradzieży z włamaniem do sklepu papierniczego na terenie powiatu. Mężczyzna przyznał się do zarzucanych mu czynów.

Decyzją prokuratury 25 – latek został tymczasowo aresztowany na 3 miesiące. Za przestępstwa, których się dopuścił grozi mu kara do 12 lat pozbawienia wolności.

Oprac. TG

Komentarze są zamknięte