Minął dzień na sygnale: 20 lipca, piątek

Niezależna Gazeta Obywatelska

Opolskie: Święto Policji

W tym roku główne uroczystości związane z obchodami Święta Policji w naszym województwie odbędą się w Opolu. Policjanci otrzymają odznaczenia państwowe, resortowe i mianowania na kolejne stopnie służbowe. W dzień poprzedzający obchody odbędzie się zbiórka krwi pn. „Krew dla dzieci – ofiar wypadków drogowych”. Policyjne święto zainauguruje akcja zbiórki krwi pn. „Krew dla dzieci – ofiar wypadków drogowych”. Organizatorem tego przedsięwzięcia jest Wydział Komunikacji Społecznej Komendy Wojewódzkiej Policji w Opolu, a jego główny cel to zbiórka tego cennego daru dla osób rannych w wypadkach drogowych. Akcja odbędzie się 26 lipca 2012 roku na ulicy Krakowskiej, przy pomniku Bojowników o Polskość Śląska Opolskiego w godzinach 9.30 – 15.00. 27 lipca 2012 roku odbędą się uroczystości związane z Wojewódzkimi Obchodami Święta Policji na Opolszczyźnie. O godzinie 12.00 w Katedrze przy ul. Książąt Opolskich dla policjantów i ich rodzin odbędzie się msza święta. Godzinę później na Rynku w Opolu funkcjonariusze naszego garnizonu otrzymają odznaczenia państwowe i resortowe, będą też mianowania na kolejne stopnie służbowe (we wszystkich korpusach). W pobliżu autokaru krwiodawstwa (26.07.2012r. ) opolscy policjanci promować będą bezpieczeństwo w ruchu drogowym, zaś przy użyciu fantoma uczyć będą mieszkańców Opola zasad udzielania pierwszej pomocy na miejscu wypadku. W trakcie tego przedsięwzięcia na ulicy Krakowskiej wystawiony zostanie także radiowóz – Ambulans Pogotowia Ruchu Drogowego oraz policyjna drużyna rowerowa. W akcji tej uczestniczyć będzie także grupa motocyklistów zrzeszających policjantów. Wszystkich mieszkańców naszego regionu bardzo serdecznie zapraszamy.

Opolska Policja podsumowała swoją pracę za pierwsze półrocze 2012 roku. Osiągnięte wyniki potwierdzają utrzymująca się od kilku lat jej dobrą kondycję. W województwie opolskim odnotowano spadek liczby przestępstw takich jak: rozboje, pobicia czy oszustwa o charakterze kryminalnym. Ogółem wykrywalność przestępstw wynosi na poziomie ponad 77%.

Strzelce Opolskie: Oszukała ludzi na 290 000 tysięcy złotych

Kryminalni ze Strzelec Opolskich zatrzymali poszukiwaną listem gończym kobietę podejrzaną o oszustwa pieniężne. Wielkość wyrządzonych przez nią strat opiewa na kwotę około 290 000 złotych. Kobieta usłyszała już 19 zarzutów. Decyzją sądu została tymczasowo aresztowana, teraz grozi jej kara do 8 lat pozbawienia wolności. 18 lipca br. strzeleccy kryminalni zatrzymali poszukiwaną listem gończym mieszkankę powiatu strzeleckiego, która, jak wynika z ustaleń policjantów wykorzystywała dobro i łatwowierność innych osób, namawiając je do zawarcia umów w różnych placówkach bankowych na duże kwoty pieniężne. Pieniądze były następnie przekazywane podejrzanej. Kobieta obiecywała, że je zwróci. Kilku poszkodowanym spłaciła cześć długu. Jednak do dnia dzisiejszego większość oszukanych przez nią osób nie odzyskała swoich pieniędzy. Policjanci prowadzący postępowanie ustalili, że wielkość wyrządzonych przez podejrzaną strat opiewa na kwotę około 290 tysięcy złotych. Pokrzywdzonymi są zarówno osoby fizyczne, jak i jednostki gospodarcze.Zebrany przez śledczych materiał dowodowy pozwolił prokuratorowi na przedstawienie kobiecie 19 zarzutów – doprowadzenia innych osób do niekorzystnego rozporządzenia mieniem w celu osiągnięcia korzyści majątkowych. Decyzją sądu podejrzana została tymczasowo aresztowana. Za popełnione przestępstwa grozi jej kara do 8 lat pozbawienia wolności.

Oprac. TG

Komentarze są zamknięte