Tour de Pologne już 10 lipca!

Niezależna Gazeta Obywatelska

W restauracji Champions Sports w Hotelu Marriott odbyła się konferencja prasowa przed rozpoczynającym się już 10 lipca 69. Tour de Pologne UCI World Tour. Czesław Lang dał nam ogromny przedsmak sportowych emocji, które będziemy mogli doświadczyć za kilka dni.

Tour de Pologne to największa cykliczna sportowa impreza w Polsce. W tym roku Tour de Pologne będzie miała już 69. edycję. Wyścig będzie wyjątkowy, gdyż na starcie zobaczymy aż 200 kolarzy z najlepszych ekip na świecie. Rywalizacja rozegra się na siedmiu etapach. Jak podkreślił Czesław Lang, trasa jest bardzo selektywna i od samego startu trzeba być przygotowanym i w pełni formy.

Podczas konferencji pojawili się również zawodnicy z Reprezentacji Polski. Selekcjoner Piotr Wadecki zapowiedział, że w tym roku na pewno wygra Polak. Jak przyznał nie może obiecać, że to ten w biało-czerwonej koszulce, ale będzie to jego zdaniem nasz rodak. Liderami reprezentacji będą Marek Rutkiewicz, Bartosz Huzarski, a także Paweł Cieślik.

Łukasz Bodnar, zapowiedział walkę o klasyfikację najaktywniejszego kolarza. Marek Rutkiewicz, żartował, że od 10 lat cel ma ten sam, czyli stanąć na podium, a najlepiej na jego najwyższym stopniu. Zdaniem Bartosza Huzarskiego, najważniejszym będzie pojechać po prostu dobry wyścig.

Znany wszystkim komentator Eurosportu, Tomasz Jaroński przybliżył nam najlepszych kolarzy i mistrzów świata, których zobaczymy na trasie. Obsada będzie iście mistrzowska, ale wszyscy zgodnie podkreślali, że niech mistrzowie się ścigają, ale wygrał Polak.

Warto poinformować, że przez najbliższe trzy lata Tour de Pologne będzie pokazywany w Telewizji Polskiej. Podobnie jak w poprzednich latach nie zabraknie również naszego narodowego Touru na łamach wspomnianego Eurosportu, który dociera na cały świat. Każdego poranka w TVP 1 od 8:20 do 9:15 zapraszamy przed telewizory na Tour de Pologne od środka, gdzie będą mogli wszyscy poznać smaczki z kolarskiej kuchni.

Swoistą wisienką na zaprezentowanym torcie jest stworzona specjalnie na Tour de Pologne, aplikacja mobilna, która posiada wiele fantastycznych funkcji, dzięki którym możemy śledzić informacje z wyścigu na swoim telefonie.

Tour de Pologne już za kilka dni. Rywalizacja na najwyższym poziomie gwarantowana. Bądźcie gotowi na wielkie emocje!

Za: BP Tour de Pologne

Komentarze są zamknięte