Minął dzień na sygnale: 27 czerwca, środa

Niezależna Gazeta Obywatelska

Opole: Księgowa wyprowadziła z firmy ponad 500 000 złotych – usłyszała 37 zarzutów!

Policjanci zakończyli postępowanie w sprawie oszustwa polegającego na wyprowadzeniu z jednej z firm działających na terenie powiatu opolskiego ponad 500 000 zł. Podejrzana 49-latka usłyszała w sumie 37 zarzutów. Jak ustalili prowadzący sprawę funkcjonariusze z Wydziału do Walki z Przestępstwami Gospodarczymi Komendy Miejskiej Policji w Opolu, 49-letnia księgowa dokonywała bezprawnych przelewów z rachunku firmowego na prywatny rachunek bankowy. Z ustaleń wynika, że działalność ta była prowadzona od listopada 2009 roku do listopada 2011 roku. W sumie zebrany przez śledczych materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie kobiecie 37 zarzutów dotyczących oszustw, w tym 4 związanych z fałszowaniem dokumentów. Jak ustalono na prywatne rachunki wyprowadzono z firmy ponad 500 tys. zł. Sprawa wyszła na jaw po tym jak kobieta została zwolniona z firmy, a kontrolę rachunków przejął kolejny księgowy. W toku postępowania przygotowawczego okazało się, że rachunki na podstawie, których wyprowadzano pieniądze z firmy nosiły tytuły związane z opłatami celnymi, jednak rachunek na który przelewano pieniądze był rachunkiem osoby prywatnej.

Podejrzana przyznała się do stawianych zarzutów i wyraziła chęć dobrowolnego poddania się karze 3 lat pozbawienia wolności w zawieszeniu na 5 lat, grzywny w wysokości 17500 zł. Zobowiązała się także do naprawienia szkody. W trakcie postępowania policjanci na poczet przyszłych kar zabezpieczyli mienie o wartości ponad 500 tys. zł.

Teraz, po zakończeniu postępowania przygotowawczego sprawa trafi do sądu, który zdecyduje o dalszym losie podejrzanej.

Leśnica: Dodatkowe patrole policji

Komendant Powiatowy Policji w Strzelcach Opolskich oraz Burmistrz Gminy Leśnica podpisali porozumienie w sprawie finansowania dodatkowych patroli policyjnych, mających pełnić służbę na terenie w/w gminy. Dodatkowe patrole realizowane będą przez policjantów w ramach przysługujących im dni wolnych. Wczoraj (26 czerwca) Komendant Powiatowy Policji w Strzelcach Opolskich podinsp. Dariusz Wierzbicki podpisał porozumienie z Burmistrzem Leśnicy Łukaszem Jastrzembskim. Dotyczy ono przekazania środków finansowych w wysokości 5 000 złotych na dodatkowe patrole policyjne. Jest to kolejna gmina, która w tym roku przekazała środki finansowe na ten cel. Policjanci będą pełnić służby dodatkowe w miejscach występowania problemów oraz konfliktów społecznych zgodnie z występującym w tym zakresie zapotrzebowaniem społecznym. Wiele z organizowanych do tej pory służb było odpowiedzią na bieżące potrzeby społeczności lokalnej. Doświadczenia z lat ubiegłych pokazują, że jest to jeden z lepszych sposobów na zwiększenie poczucia bezpieczeństwa obywateli. Dodatkowe patrole będą widoczne na terenie gminy Leśnica już od miesiąca lipca.

Opole: Poszukiwany listem gończym Tomasz Sordoń

Policjanci z Komisariatu II Policji w Opolu, na podstawie listu gończego wydanego przez Sąd Rejonowy Warszawa Mokotów, z 7 marca 2012 r. poszukują: Tomasza Sordoń, syna Jana i Anny zd. Kot, urodzonego 17 września 1976 r. ostatnie miejsca zamieszkania: Opole, ul. Polna 10 Poszukiwany na mocy wyroku Sądu Rejonowego dla Warszawy Mokotowa z 26.06.2009 ma odbyć 14 dni zastępczej kary pozbawienia wolności w związku z przestępstwem z art. 288§1 kk. Wzywa się każdego, kto zna miejsce pobytu poszukiwanego, do zawiadomienia o tym najbliższej jednostki Policji, prokuratora lub sądu. Ostrzega się, że za ukrywanie poszukiwanego lub pomaganie mu w ucieczce grozi kara pozbawienia wolności do lat 5 (art. 239 §1 kk). Za ujęcie lub przyczynienie się do ujęcia poszukiwanego udziela się zapewnienia o utrzymaniu tajemnicy co do osoby informującej (art. 280§2 kpk). Osoby, które mogą pomóc w ustaleniu miejsca pobytu Tomasza Sardonia prosimy o kontakt osobisty lub telefoniczny z Komisariatem II Policji w Opolu (77 422 35 63), najbliższą jednostką Policji (pod numerem alarmowym 997, z telefonów komórkowych 112), prokuratury lub sądu.

Dąbrowa: ranna w zderzeniu samochodów

O godzinie 10:25 w Dąbrowie doszło do zderzenie się dwóch pojazdów osobowych. W wyniku tego zdarzenia jedna osoba została ranna i zabrana przez zespół ratownictwa medycznego do szpitala. Działania strażaków polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, odłączeniu akumulatorów i usunięciu płynów eksploatacyjnych z jezdnia.

Opole: Altanka ofiarą podpalacza

W Opolu o godzinie 12:17 prawdopodobnie podpalenie było przyczyną pożaru altanki działkowej. Na miejsce skierowano 3 zastępy, 10 strażaków. Działania strażaków polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia i ugaszeniu pożaru altanki

Oprac. Tomasz Greniuch

Komentarze są zamknięte