„Demontaż państwa już się skończył. Teraz zaczną znikać ludzie”

Niezależna Gazeta Obywatelska

Ze smutkiem przyjęliśmy wiadomość o znalezieniu ciała śp. gen. Sławomira Petelickiego z ranami postrzałowymi. Twórca GROM-u był bez wątpienia wielkim patriotą, któremu na sercu leżało, by Polska rosła w siłę i była potęgą. Komu to przeszkadzało…?

Na stronie KSD opublikowaliśmy wywiad z gen. Petelickim, przeprowadzony w maju 2011 roku przez red. Agnieszkę Piwar z Katolickiego Stowarzyszenia Dziennikarzy (w załączeniu wywiad w mp3). Wywiad, choć z ubiegłego roku, nie  traci na swojej aktualności. Pierwszy dowódca GROM-u widział, że źle się dzieje w naszym państwie. Miał odwagę o tym mówić! Być może właśnie za tą odwagę poniósł najwyższą ofiarę… Publikujemy także LIST OTWARTY gen. Sławomira Petelickiego do z Donalda Tuska w związku z katastrofą Tu-154M w Smoleńsku.

http://ksd.media.pl/aktualnoci/730-gen-slawomir-petelicki-nie-zyje

„…a na zakończenie zacytuję może słowa, które mi utkwiły bardzo w pamięci… ostatnie słowa, jakie słyszałam, prezesa Kurtyki… prezesa IPNu. Powiedział te słowa tuż po konferencji katyńskiej, jaka miała miejsce 6 kwietnia 2010 roku. Wyszedł z tej konferencji bardzo zdenerwowany i rzucił takie słowa „DEMONTAŻ PAŃSTWA JUŻ SIĘ SKOŃCZYŁ. TERAZ ZACZNĄ ZNIKAĆ LUDZIE”.”

fragment wypowiedzi red. Anny Pietraszek, wiceprezes KSD

Za: Biuro Prasowe Katolickiego Stowarzyszenia Dziennikarzy

Komentarze są zamknięte