Minął dzień na sygnale: 1 czerwca, piątek

Niezależna Gazeta Obywatelska

Jemielnica: Spłonął zakład wulkanizacyjny

Po północy godz.00:17 Jemielnica ul. Cicha zgłoszono pożar zakładu wulkanizacyjnego; po przybyciu na miejsce akcji stwierdzono, że na terenie zakładu wulkanizacyjnego palą się dwie hale (jedna konstrukcji drewnianej – druga betonowa), w których składowane są opony oraz maszyny ogółem o powierzchni 520 mkw./pożar duży/

działania ratownicze 10. zastępów straży (PSP/4, OSP/6) polegały m.in. podaniu kilku prądów gaśniczych wody i piany na palące się opony oraz pozostałe urządzenia znajdujące się w pomieszczeniach; spaleniu materialne oszacowano ogółem na 170 tys. zł; nie odnotowano osób rannych; przypuszczalną przyczyną pożaru było zwarcie instalacji elektrycznej; uratowano skład opon sąsiadujący z halą oraz budynki gospodarcze o wartości 100 tys. zł; zadysponowane siły i środki straży pożarnej zakończyły działania po godz.4

Grodków: Kradli portfele na targowisku

Grodkowscy policjanci zatrzymali dwie osoby, które są podejrzewane o kradzież portfeli na targowisku. Mężczyzna i kobieta byli już karani za takie kradzieże. Teraz grozi im kara do 5 lat pozbawienia wolności.

31 maja br. dyżurny z Komisariatu Policji w Grodkowie otrzymał zgłoszenie, że na targowisku doszło do kradzieży kieszonkowej. Natychmiast na miejsce został skierowany patrol policji. Kiedy funkcjonariusze dojeżdżali do targowiska zauważyli kobietę i mężczyznę, którzy odpowiadali rysopisowi osób mających dokonywać kradzieży. Na widok radiowozu para rozdzieliła się. Po zatrzymaniu kategorycznie zaprzeczali, że się znają. W toku dalszych czynności policjanci ujawnili w kieszeniach Henryka P. i Anny B. sporo banknotów w różnych walutach. Działali w ten sposób, że zabierali portfele, z których wyciągali gotówkę, a portfele porzucali w pobliskich koszach na śmieci i zaroślach.

62 – letni Henryk P. i 53 – letnia Anna B. byli już karania za kradzieże kieszonkowe. Teraz grozi im kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Podsumowanie programu w Głubczycach

„Być rozważnym i bezpiecznym” to nazwa programu zrealizowanego przez policjantów i strażaków w powiecie głubczyckim. Wczoraj odbyło się ostatnie podsumowujące spotkanie. Przedsięwzięcie realizowano od marca do 31 maja br. W ramach tego programu funkcjonariusze przeprowadzili cykl spotkań w przedszkolach, szkołach podstawowych i gimnazjum w gminie Branice.

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Głubczycach wspólnie z Państwową Strażą Pożarną w Głubczycach i Ochotniczą Strażą Pożarną w Lewicach przeprowadzili cykl spotkań z dziećmi w wieku przedszkolnym, szkolnym i gimnazjalnym. Spotkania te realizowane były w ramach programu ,,Być rozważnym i bezpiecznym”. Akcja przeprowadzono na terenie gminy Branice. Przedsięwzięcie realizowane było od marca do końca maja br. Funkcjonariusze na spotkaniach opowiadali dzieciom o pracy policjantów i strażaków, uczyli je także jak udzielać pierwszej pomocy przedmedycznej. Policjanci opowiadali uczniom o bezpieczeństwie w ruchu drogowym oraz w domu i na podwórku. Strażacy natomiast omawiali tematykę bezpieczeństwa pożarowego dzieci i młodzieży. Wszyscy uczestnicy mieli możliwość spotkania się z psem ratownikiem, na przykładzie, którego funkcjonariusze pokazywali jak bezpiecznie zachowywać się przy zwierzęciu. W ramach tego programu funkcjonariusze przeprowadzili cykl spotkań w przedszkolach, szkołach podstawowych i gimnazjum w gminie Branice. Działania te zostały zakończone 31 maja br., kiedy to na Sali w Domu Kultury w Lewicach  odbyło się ostatnie spotkanie. Uczestniczyli w nim policjanci, strażacy oraz przedstawiciele władz samorządowych, którzy podsumowali program ,,Być rozważnym i bezpiecznym”. Nad realizacją programu czuwała Pani Wójt Gminy Branice Maria Krompiec. Na koniec spotkania wystąpiły dzieci z przedszkola w Lewicach.

 

Oprac. TG

Komentarze są zamknięte