Na sygnale: 28 maja, poniedziałek

Niezależna Gazeta Obywatelska

Szumirad (pow. kluczborski): sarna kontra motocykl

O godzinie 5:43 w miejscowości Szumirad /w powiecie kluczborskim/ w skutek potrącenia sarny przez motocyklistę, obrażeniom uległa pasażerka motocykla. Działania straży pożarnej polegały na zabezpieczeniu miejsca akcji na czas interwencji policji i udzieleniu pomocy medycznej przez zespół ratownictwa medycznego.

 Michałowice (pow. brzeski): ciężarowy vs. osobowy i 7 tys. zł strat

O godzinie 8:21 dyżurny Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego w Brzegu otrzymał zgłoszenie o zdarzeniu drogowym w miejscowości Michałowice. W zdarzeniu uczestniczył samochód ciężarowy z samochodem osobowym. Nikt nie doznał obrażeń ciała. Na miejsce zdarzenia zadysponowano dwa zastępy straży. Ruch na drodze na czas usuwania skutków odbywał się wahadłowo. Straty oszacowano na 7 tys.zł.

Brzeg: osobowy taranował autobus?

O godzinie 8:37 w Brzegu na ulicy Jana Pawła II doszło do kolizji samochód osobowego, który uderzył w tył autobusu. Poszkodowanych w tym zdarzeniu nie zanotowano. Dwa zastępy straży zneutralizowały plamę oleju za pomocą sorbentu.

Krapkowice: pożar papieru toaletowego

O godzinie 14:01 w Krapkowicach przy ulicy Opolskiej doszło do pożaru w Zakładach Papierniczych SA produkujących papier toaletowy. Pali się otwarte składowisko makulatury o wymiarach 100m x 100m. Zagrożone są hale produkcyjne oraz dwa podziemne zbiorniki z LPG. Na miejsce zdarzenia dyżurny zadysponował 18 zastępów straży. Działaniami dowodzi dowódca Jednostki Ratowniczo Gaśniczej w Krapkowicach. Na miejsce zdarzenia udał się oficer operacyjny województwa. O godzinie 15:35 pożar zlokalizowano i opanowano, trwa dogaszanie pożaru.

Opole: List gończy

Policjanci z Komisariatu II Policji w Opolu, na podstawie listu gończego wydanego przez Sąd Rejonowy w Głubczycach, stosownie do postanowienia z dnia 11 kwietnia 2012 r. poszukują: Krzysztofa Marka, syna Zenona i Stanisławy, urodzonego 28 października 1961 r. w Opolu ostatnie miejsca zamieszkania: Opole, ul. Chabrów 155/9 Poszukiwany mężczyzna jest podejrzany o oszustwa tj. działając jako wspólnik spółki cywilnej w 1998 roku w Głubczycach w celu osiągnięcia korzyści majątkowych doprowadził kilka osób do niekorzystnego rozporządzania mieniem. Osoby, które mogą pomóc w ustaleniu miejsca pobytu Krzysztofa Marka prosimy o kontakt osobisty lub telefoniczny z Komisariatem II Policji w Opolu tel. 77 422 3563, 77 422 2625 lub z najbliższą jednostką Policji (pod numerem alarmowym 997, z telefonów komórkowych 112) bądź Prokuratury.

Gwodździce (pow. krapkowicki): wypadek drogowy pod wpływem narkotyków

Zniszczony samochód, uszkodzony przestanek i ogrodzenie to skutek jazdy pod wpływem środków odurzających. 24 – letni kierowca został zatrzymany w pościgu. Teraz za swoje czyny odpowie przed sądem.

23 maja około 20:00 policjanci z Krapkowic w trakcie służby ujawnili zdarzenie drogowe, do którego doszło w Gwoździcach. Kierowca osobowego audi nie dostosował prędkości do warunków panujących na drodze, w wyniku czego uderzył w przystanek PKS –u i przyległe betonowe ogrodzenie. Samochodem poruszało się czterech mieszkańców Krapkowic w wieku od 21 do 24.

Dwóch mężczyzn – kierowca i pasażer po wydostaniu się z samochodu uciekło w kierunku lasu. Policjanci po podjęciu pościgu zatrzymali podejrzanych. Okazało się, że 24 – letni kierowca nie posiadający prawa jazdy znajdował się pod działaniem środków odurzających. Natomiast pasażer na widok policjanta odrzucił pudełko po zapałkach, w którym były tabletki extazy.

W piątek (25 maja) policjanci po przeprowadzeniu czynności do sprawy posiadania narkotyków postawili zarzuty trójce mężczyzn. Kierowca Paweł J. oprócz mandatu za spowodowanie zdarzenia drogowego i jazdę bez uprawnień usłyszy zarzuty jazdy samochodem pod wpływem środka odurzającego. Grozi mu za teraz do 3 lat pozbawienia wolności.

Oprac. Tomasz Greniuch

Komentarze są zamknięte