Minął dzien na sygnale: 14 maja, poniedziałek

Niezależna Gazeta Obywatelska

Kędzierzyn-Koźle: 16-latek podejrzany o posiadanie narkotyków

O posiadanie amfetaminy kędzierzyńscy policjanci podejrzewają 16-letniego mieszkańca Kędzierzyna – Koźla. Chłopak na widok radiowozu wyrzucił portfel, w którym funkcjonariusze znaleźli narkotyk. Sprawa swój finał znajdzie w sądzie rodzinnym.

Do zatrzymania 16-letniego mieszkańca Kędzierzyna-Koźla doszło w miniona niedzielę. Policjanci patrolujący rejon garaży przy ulicy Kanonierów w Kędzierzynie -Koźlu zauważyli trzech młodych mężczyzn. Nagle jeden z nich na widok radiowozu zaczął się nerwowo zachowywać, a następnie wyrzucił jakiś przedmiot. Policjanci postanowili sprawdzić czego mężczyzna chciał się w pośpiechu pozbyć. Okazało się, że był to portfel. W środku znajdował się zwitek folii aluminiowej z biały proszkiem.

Policjanci podejrzewali, że mogą to być narkotyki. Ich podejrzenia potwierdziło badanie testerem. Nieletni został zatrzymany. Jest podejrzany o posiadanie prawie 1 grama amfetaminy. Po wykonanych czynnościach policjanci przekazali go pod opiekę rodziców.

Jego sprawa trafi do sądu rodzinnego.

Krapkowice: pijany kierowca doniósł na siebie policji i wręczył im…marihuanę.

Policjanci z Krapkowic zatrzymali mieszkańca miasta, który był pijany i chciał prowadzić samochód. Mężczyzna sam zadzwonił na Policję i poinformował, że ktoś zabrał mu klucze od samochodu. Finał sprawy dla 23-latka to noc w policyjnym areszcie i zarzuty.

12 maja kilka minut po 22:00, 23-letni mieszkaniec Krapkowic poinformował policjantów o tym, że ktoś na parkingu pod lokalem zabrał mu klucze od jego samochodu. Policjanci wyjaśniając okoliczności zgłoszenia ustalili, że to zaniepokojeni klienci lokalu zabrali mężczyźnie kluczyki, aby ten nie mógł jechać samochodem w stanie nietrzeźwym. Później czekali na przyjazd Policji, aby wyjaśnić nieporozumienie z zabranymi kluczykami. Mężczyzna przyznał się policjantom, że chciał jechać do domu samochodem, że jest mocno pijany (1,5 promila alkoholu w organizmie), a ostatnio bardzo często zdarzało mu się jeździć od wpływem alkoholu i pod działaniem narkotyków. Dla uprawdopodobnienia swojej relacji mężczyzna wręczył policjantom susz, którym okazała się marihuana. Mężczyzna noc spędził w policyjnych aresztach.

Dzień później, po wytrzeźwieniu usłyszał zarzuty posiadania narkotyków, za co grozi mu do 3 lat pozbawienia wolności.

Dzięki obywatelskiej i godnej naśladowania postawie mieszkańców policjanci często są informowani o osobach, których zachowanie wskazuje na to, że jeżdżą pojazdami w stanie nietrzeźwym i swoim zachowaniem stwarzają realne zagrożenie dla innych kierowców i pieszych.

Oto kilka zgłoszeń z ostatnich dni:

10 maja około południa anonimowy rozmówca poinformował Policję o tym, że ul. Opolską w Krapkowicach jedzie prawdopodobnie nietrzeźwy motorowerzysta. Po zatrzymaniu okazało się, że 45-letni mieszkaniec Gogolina ma ponad 3 promile alkoholu w organizmie. Następnego dnia (11 maja) personel jednej z placówek handlowych w Krapkowicach powiadomił Policję o tym, że kierowca golfa, który przed chwilą wyjechał spod lokalu i prawdopodobnie jest nietrzeźwy. Po zatrzymaniu w pościgu 20-letniego mieszkańca Gogolina okazało się, że ma on w wydychanym powietrzu ponad 2 promile alkoholu. Natomiast 12 maja personel sklepu w Zdzieszowicach poinformował miejscowy komisariat o osobie, która po wejściu do volkswagena transportera próbuje podjąć jazdę – prawdopodobnie jest nietrzeźwa. Policjanci w pościgu zatrzymali mieszkańca gminy Zdzieszowice, który miał w wydychanym powietrzu ponad 3 promile.

Oprac. Tomasz Greniuch

 

Komentarze są zamknięte