GW to już ultra lewica. Piszą za NGO szkoda tylko, że po swojemu

Niezależna Gazeta Obywatelska18

Na lokalny opolski oddział Gazety Wybiorczej możemy liczyć w każdej sytuacji. Żołnierze Leszka Frelicha gotowi są stawić się do pracy o każdej porze dnia. Nie przeszkadza im brak profesjonalizmu, pomimo wszystkich potrzebnych środków do wykonania rzetelnej pracy.

„Kolega po fachu” Piotr Zapotoczny napisał bardzo ambitny tekst odnoszący się do interwencji posłów Sławomira Kłosowskiego i Patryka Jakiego ws. projekcji filmu „5 dni wojny” w opolskim kinie Helios. Powołał się na Niezależną Gazetę Obywatelską, która miała rzekomo  „odtrąbić sukces” podając informację o projekcji filmu w Opolu przy okazji stygmatyzując NGO jak portal prawicowy. Pomińmy na chwilę fakt zarejestrowania NGO jako normalny organ prasowy w sądzie okręgowym, który również ukazuję się w papierowym wydaniu. Może nie tak często jak GW, ale pewnie przy przy większej ilości niż sprzedaż dzienna gazetki „GW” w Opolu.

Panie Zapotoczny, jeżeli „odtrąbieniem sukcesu” nazywa Pan krótką informację NGO, która nie miała więcej niż trzy zdania, to rzeczywiście fascynująca sytuacja.

Natomiast tytuł newsa na GW „Posłowie interweniują w kinie w sprawie Kaczyńskiego” jest tak mylący, jak podanie prognozy o opadach śniegu w lipcu w Opolu. Pewnie Piotrek widziałeś film w wersji „pirackiej”, bo w kinie przecież nie leci. W końcu chodzi w tej sprawie wszystkim o równy dostęp do kultury. Może wiesz kto wcielił się w rolę Prezydenta RP Lecha Kaczyńskiego – Val Kilmer, Andy Garcia?

Jak widać,  można wypisywać co „ślina na język przyniesie”.

NGO podało krótką informację o interwencji opolskich posłów. Śmiech Pani Dyrektor Anny Jaszczyk (Helios Opole) jest dziwny jeżeli spojrzymy na treść poniższego maila od Dyrektor Generalnej FT Films Barbary Ziembickiej z 8 maja do Klubu „Gazety Polskiej” w Opolu, który rozpoczął pierwszy starania o projekcję:

„Witam, w związku z e-mailem, który trafił do mnie od Pana, rozpoczęłam starania o
dystrybucję „5 dni wojny” w Opolu. Z informacji, które otrzymałam, wynika,
że jest możliwość, by zobaczyli Państwo film praktycznie we wszystkich
miastach, które Państwo nam wskażą. Warunek jest taki, że musielibyśmy mieć
od Państwa deklarację uczestnictwa w seansie z około 10-dniowym
wyprzedzeniem. Teraz np. możemy zorganizować Państwu pokazy zamknięte od 18
maja do końca czerwca. Jeśli na film poszłaby większa grupa osób, jesteśmy w
stanie wynegocjować z danym kinem niższe ceny biletów.
Czekam na informację od Państwa.
Pozdrawiam serdecznie”

Kto więc teraz może się śmiać? Pani Jaszczyk? Może Ty Piotrek, sam z siebie bo strzeliłeś kolejnego babola? Podałeś informację bez konkretnego sprawdzenia sprawy, doprowadzając kolejny raz do sytuacji agresywnych wypowiedzi na forum pod artykułem przez przedstawicieli być może „naćpanej hołoty”, a być może garstki lemingów kolebiących się ze strachu na forach internetowych. Przy okazji projekcję zasugerowałby zrobić poza opolskim kinem Helios, dogadać się z dystrybutorem filmu, po co płacić na szyderczy uśmiech pani dyrektor Jaszczyk, o ile był prawdziwy. Wszak technik manipulacyjnych to można się od „konkurencji uczyć”.

Weźcie się wreszcie w całej redakcji za robotę, bo piszecie o płonących kurnikach, Brytyjce w Opolu albo innych mało istotnych sprawach, szukając sensacji tam gdzie jej nie ma.

Piotrek, zawsze możesz do mnie zadzwonić i zapytać. Ja zawsze Ci pomogę, bo wiem jak ciężko musi być wam w redakcji z ciekawymi tematami. Cały czas ktoś stoi z kosą i patrzy w ekran. To nie praca – to kołchoz. Może wreszcie zauważysz, że stajecie się na własne życzenie ultra lewicą, która przekracza granice dziennikarskiej przyzwoitości. Popieranie Palikota z Penkalskimi, Biedroniem czy opolskim Kępińskim z „marihuaną w klapie” na czele.

To są przykłady waszych informacji, których nazywacie obiektywnymi. W sumie Gazeta.pl to ultra lewicowy portal.

Autor: Łukasz Żygadło

 

 1. z Niemodlina
  | ID: 98adb56d | #1

  Dziennikarze Gazety Wyborczej, gorliwi obrońcy homoseksualistów, feministek, lewackich antypolskich organizacji i bojówek takich jak antifa ( którą dziennikarz gazety wyborczej seweryn blumsztajn zaprosił 11 Listopada 2011r do Warszawy ).

  Gazeta Wyborcza prześladuje i piętnuje każdy przejaw patriotyzmu i polskości, promuje za to wraz z TVN’em pseudo-historyka grossa, który rozpowszechnia na cały świat kłamstwa o Polakach, oskarża Polaków o antysemityzm,bandytyzm i zezwierzęcenie.
  Gazeta Wyborcza notorycznie usprawiedliwia komunistycznych oprawców takich jak jaruzelski czy kiszczak, wypuszcza kłamliwe informacje i w podły sposób drwi i wątpi w bohaterstwo Żołnierzy polskiego podziemia niepodległościowego którzy ginęli z rąk komunistów po II wojnie światowej.

  Gazeta Wyborcza wraz z TVN wprowadza dezinformacje i kłamliwe insynuacje, wystarczy prześledzić ich doniesienia w sprawie tragedii w Smoleńsku, kiedy tygodniami karmili swoich czytelników i widzów nieprawdziwymi słowami, które nigdy nie padły typu ” patrzcie jak lądują the beściaki” albo ” jak nie wylądujemy to nas zabije” oraz do dziś dnia winą za katastrofę obarczają polskich pilotów, jednocześnie są głusi na coraz więcej faktów, które potwierdzają,że nie był to zwykły wypadek, oraz że piloci działali prawidłowo i nie popełnili żadnych szkolnych błędów jak im to zarzucają prorządowe media z gazetą wyborczą na czele od pierwszego dnia katastrofy.

  Do tego Gazeta Wyborcza kreuje kłamliwy wizerunek pułkownika KGB Putina jako wielkiego przyjaciela Polski, jednocześnie przemilcza fakty, które jednoznacznie mówią, że Putin przeprowadzał zamachy na własnych obywateli aby sprowokować wojnę z Czeczenią,jest odpowiedzialny za śmierć wielu działaczy opozycyjnych,niezależnych dziennikarzy oraz rosyjskich dysydentów którzy zginęli w tajemniczych często niewyjaśnionych okolicznościach poza granicami Rosji.

  Kilka tygodni temu odszedł z Gazety Wyborczej dziennikarz po 20 latach współpracy z tą gazetą, który powiedział ” sprzedawaliśmy głupotę na masową skalę i teraz mamy odbiorców wychowanych na tej głupocie”.

  W normalnym,suwerennym kraju, gazeta ta byłaby zlikwidowana a jej twórcy stanęliby przed sądem za działania na szkodę narodu.

  Obłuda i fałsz to znak rozpoznawczy gazety z czerwonym sztandarem w tle, proszę zobaczyć jak ta „tolerancyjna” gazeta, która tak dzielnie walczy o prawa homoseksualistów czy mniejszości narodowych, dziś po raz kolejny pokazuje swoje prawdziwe oblicze i w kłamliwy sposób ( czyli według standardów GW ) atakuje zaatakowaną przez niesiołowskiego panią Stankiewicz.

 2. milcarianin
  | ID: 01afd5af | #2

  No to proszę Pana/Pani z Niemodlina, jaki to problem założyć w Polsce teraz porządne, prawicowe medium? Chyba żaden..Osobiście mam dość tego wymachiwania szabelką, jakie jest obecne u większości polskich prawicowców. Czas wziąć sie do roboty! Trzeba zbudować Naród, a nie narzekać!

 3. z Niemodlina
  | ID: 98adb56d | #3

  Problemem są przeważnie pieniądze, nie każdy ma tyle „szczęścia” i znajomości, aby uzyskać jak np. panowie Walter i Wejchert (TVN,grupa ITI ) pomoc finansową i wsparcie ówczesnego rządu PRL w tworzeniu mediów, które wiernie dziś służą w propagowaniu obłudnej teraźniejszości pod nazwą III RP, choć osobiście wolę użyć określenia PRL-bis.

 4. z Opola
  | ID: d59cdd24 | #4

  Ty Żygadło najpierw sam się naucz pisać. Przestań robić błędy gramatyczne. Może zapisałbyś się na jakiś kurs? Znalazł się „nauczyciel” dziennikarstwa. Śmiechu warte.

 5. Tomasz
  | ID: f2533592 | #5

  Zapotoczny to ty z Opola jestes?

 6. z Opola
  | ID: d59cdd24 | #6

  Do ciebie też się odnosi to co napisałem powyżej. Jeszcze jeden pożal się Boże „dziennikarz”.

 7. Tomasz
  | ID: f2533592 | #7

  Zapotoczny, już mieliśmy tu takiego jednego co własne frustracje leczył w komentarzach.

 8. turawski
  | ID: ae8a8fd6 | #8

  @ Łukasz Żygadło

  Dlaczego tytuł newsa w GW „Posłowie interweniują w kinie w sprawie Kaczyńskiego” jest mylący skoro sam Pan pisze kilka linijek niżej:

  „NGO podało krótką informację o interwencji opolskich posłów, która okazała się skuteczna.”

  To jak – była interwencja, czy nie? Czy gdyby ten propagandowy film, współfinansowany przez rząd Gruzji (a własciwie dokumentalna wstawka na jego końcu) nie dotyczył Lecha Kaczyńskiego opolscy posłowie (PiS, SP)interweniowaliby?

  Od kiedy to Barbara Ziembicka jest Dyrektorem „Generalnej Sieci Kin Helios”?

  O ile wiem, to B.Ziembicka jest Dyrektorem Generalnym FT Films, dystrybutora filmu „5 dni wojny” (zresztą chyba tylko tego jednego filmu…)
  http://ftfilms.org/o-nas/

  Jak się stawia zarzuty innym, warto samemu zachowac minimum rzetelności….

 9. z Niemodlina
  | ID: e2ad2479 | #9

  @turawski

  A kto według ciebie odpowiada za niedofinansowanie przez TVP i innych instytucji filmu o Żołnierzach Wyklętych ” Rój”, również przypadek ???????
  Oczywiście,że tytuł wprowadza w błąd i jest mylący, czytelnik nie znający sprawy, od samego początku właśnie poprzez tytuł może sądzić, że chodzi ZNOWU o Kaczyńskiego który ZNOWU coś tam,coś tam.

  Jest to działanie celowe, które ma za zadanie odsunąć istotę problemu, czyli jakąkolwiek informację ( nawet w tytule) o konflikcie rosyjsko-gruzińskim aby np. nie robić dodatkowej reklamy tej produkcji.

  Nie może być inaczej w GW, której naczelny, kilka tygodni po zamachu w Smoleńsku udzielił wywiadu do jednej z rosyjskich gazet i mówił o znakomitych stosunkach polsko-rosyjskich oraz o tym, że Polacy nie wierzą w zamach a Ci którzy coś podejrzewają to wąska grupa jakiś szaleńców i wywrotowców etc.

 10. turawski
  | ID: ae8a8fd6 | #10

  @ Łukasz Żygadło

  Łukasz… strzelasz sobie w noge

  Dobry, chwytliwy tytuł artykułu to połowa sukcesu. A które nazwisko przyciągnie wiecej czytelników: Kłosowski, Jaki, czy moze jednak Kaczyński? Pytanie – dla mnie retoryczne. A skoro tak, to efekt o który Wam chodzi, reklama tego filmu, zapewniony. Skuszony Kaczyńskim w tytule czytelnik kliknie, przeczyta i już wie, że w ogóle jest taki film…

  Nie wiem, kto odpowiada za niedofinansowanie filmu o żólnierzach wykletych, pewnie jak zwykle: Żydzi, masoni, cykliści i Michnik :)

 11. tratatata
  | ID: ae8a8fd6 | #11

  och wy trąby jerychońskie, jednak odtrabiliscie:

  „Dyrekcja Kina Helios podjęła decyzję o emisji filmu 5 dni wojny w Opolu. Kino daje również możliwość obniżenia cen biletów wstępu jeżeli pojawi się chętna grupa zorganizowana”

  napisał w NGO nieJaki Ł.Ż.

  http://ngopole.pl/2012/05/09/bedzie-emisja-filmu-5-dni-wojny-w-opolu/

  kiedy pierwszy seans i po ile bilety?

 12. Karafka i Pako
  | ID: ca146621 | #12

  to jest odtrąbienie?

 13. Sun
  | ID: 544be91a | #13

  Pieniacka grafomania. Żenujące. To ma być „prawicowe dziennikarstwo”?

 14. GW
  | ID: 8b855dc8 | #14

  ojjj w redakcji GW widać wrze i chłopaki piszą na forum :) hhaha

 15. GW
  | ID: 8b855dc8 | #15

  Pieniacze z GW w natarciu na forum!!! aaaaaaaaaaaaaaaauuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuu!

 16. z Niemodlina
  | ID: e2ad2479 | #16

  @turawski

  Wydaje mi się,że rzetelna, obiektywna informacja jest podstawą dziennikarstwa a nie „przyciąganie nazwiskami” to po pierwsze, po drugie nie jestem Łukaszem, po trzecie nie bądź obłudnikiem, wiadomo jaki jest stosunek GW i całego towarzystwa z nią związanego do śp. L.Kaczyńskiego, robicie dokładnie tak jak obecna władza, której celem jest wymazanie z pamięci Polaków osoby L.Kaczyńskiego.
  Po czwarte, po co zaczynasz z wyolbrzymionym przez was antysemityzmem ??? Lubie czytać Bronisława Wildsteina i jego syna Dawida, to też jestem antysemitą? :) swoją drogą powinieneś wiedzieć kto Aaron Szechter, to może nie pisałbyś w jednym zdaniu „Żydzi, masoni, cykliści i Michnik”.

 17. NGO
  | ID: c57bbd28 | #17

  Pieniacze z NGO w natarciu na forum!!!
  aaaaaaaaaaaaaaaauuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuu!

 18. Mario1199
  | ID: 9dc43628 | #18

  @turawski
  AJ tam AJ tam… po prostu TVP nie dało pieniędzy i Skok też nie i tyle (Historia Roja), a to że Gazeta Wyborcza kłamie i przeinacza fakty to nic nowego, Adam Michnik to Aron Szechter czyli (Żyd Polskiego Pochodzenia) więc ten tekst jest ironiczny: „Żydzi, masoni, cykliści i Michnik”. Dziękuje Do Widzenia :D

Komentarze są zamknięte